IO Paryż: Kim jest Klaudia Zwolińska?

Autor: CyfraSport IO Paryż: Kim jest Klaudia Zwolińska?

Polka z medalem IO!

Paryż 2024: Pierwszy medal olimpijski dla Polski! Klaudia Zwolińska ze srebrnym medalem!

2024-07-28 18:26

Klaudia Zwolińska zaczęła pisać piękną historię polskich medali na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Reprezentantka Polski wywalczyła awans do finału kajakowych zawodów K-1 w pięknym stylu, ustępując tylko reprezentantce Niemiec - Richardzie Funk. W samym finale polska gwiazda zajęła 2. miejsce i zdobyła tym samym pierwszy medal olimpijski dla Polski w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Paryżu!

Klaudia Zwolińska zawojowała Paryż! Reprezentantka Polski w kajakowym finale K-1 dokonała wielkiej sztuki, zdobywając pierwszy krążek dla polskiej drużyny na Igrzyskach Olimpijskich w stolicy Francji. Po bardzo dobrych eliminacjach i starcie w finale, Polka może świętować 2. miejsce! Jej medal smakuje tym bardziej, że jest to pierwszy krążek Polski w trakcie tegorocznych Igrzysk.

Klaudia Zwolińska napisała historię! Mamy pierwszy medal dla Polski!

Od niedzielnego poranka jasnym było, że Zwolińska będzie bardzo mocną kandydatką do medalu olimpijskiego. Wielką klasę Polka pokazała w półfinale, ustępując wyłącznie reprezentantce Niemiec - Richardzie Funk. Wiadomym było, że Polka stała się wielką faworytką do medalu i oczekiwań względem swojej osoby nie zawiodła. Ostatecznie Polka zajęła 2. miejsce.