Lewandowski

Autor: AP Robert Lewandowski

Bayern - Hoffenheim 2:0. Robert Lewandowski bohaterem! Zobacz BRAMKI Polaka [WIDEO]

2016-01-31 20:21

Bayern Monachium wciąż nie zachwyca, ale i tak dopisuje sobie kolejne zwycięstwo. Tym razem ofiarą drużyny Pepa Guardioli została przedostatnia ekipa Bundesligi, czyli Hoffenheim. Bayern wygrał skromnie, oczywiście po golach Lewego.

Bayern wygrywa, ale jego styl nikogo nie rzuca jeszcze na kolana. W okresie przygotowawczym mistrz Niemiec zagrał tylko jeden mecz i przegrał z Karlsruher SC. Zmagania w lidze zaczął od 2:1 z HSV, ale ten wynik też nikogo nie zachwycił. Dziś gra była jeszcze słabsza, ale 2:0 w tabeli liczy się tak jak 10:0.

Bundesliga: Borussia Dortmund - FC Ingolstadt 2:0. Asysta Piszczka, skandal sędziowski

Polak od początku niedzielnego meczu był aktywny, na trafienie czekał ponad pół godziny. W 32. minucie dał FCB wygraną, z bliska wykańczając podanie Douglasa Costy. Wynik ustalił w 62. minucie - strzelając z bliska techniczną podcinką.

Lewandowski ma już 19 goli w tym sezonie. Więcej -20 - ma na koncie tylko Pierre-Emerick Aubameyang z BVB. W tabeli górą jest zespół Lewego - Bayern prowadzi z 52. punktami. Borussia ma osiem mniej.