Bayern, Robert Lewandowski, Arturo Vidal

Nowa fryzura, stary Lewy. Gładkie zwycięstwo Bayernu i dwa gole Roberta Lewandowskiego [WIDEO]

2017-11-18 18:19

Pół godziny wytrzymał Augsburg w jaskini lwa. Później Bayern dał koncert pod bramką rywala i pewnie pokonał gości 3:0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski, któremu w zdobywaniu goli nie przeszkodziła nowa fryzura. Polak przegonił w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii Bundesligi swojego szefa - Karl-Heinza Rummenigge.

Bawarczycy zaczęli z animuszem. Od razu zepchnęli przyjezdnych do obrony. Najlepszą okazję miał w tym fragmencie meczu Robert Lewandowski, który pojawił się przy bliższym słupku bramki Augsburga i uderzył sytuacyjnie. Czujność zachował jednak Marvin Hitz.

W kolejnych minutach Bayern spuścił z tonu i nic nie zapowiadało bramki, która padła w 31. minucie. Zamieszanie po stałym fragmencie gry wykorzystał Arturo Vidal, pakując piłkę pod poprzeczkę. Kilka minut później było już 2:0. Chilijczyk obsłużył Lewandowskiego, a Polak spokojnie pokonał golkipera gości i mógł celebrować zdobycie 12. gola w sezonie.

Bayern zrobił do przerwy swoje i na drugą połowę mógł wyjść już znacznie spokojniejszy.

Szybko udowodnił, że nie zamierza się zatrzymywać. W 49. minucie precyzyjne dośrodkowanie posłał Joshua Kimmich, a skutecznym strzałem z powietrza popisał się Lewy i mieliśmy na Allianz Arena już 3:0. Tylko cud sprawił, że minutę później nie podwyższył Vidal. Odbitą od poprzeczki piłkę złapał na samej linii Hitz.

To nie był koniec ataków Bayernu. Bawarczycy z polotem, uśmiechem na ustach i na kompletnym luzie kontynuowali dobrą grę. Tyle, że piłka do siatki wpaść już nie chciała. W efekcie mecz zakończył się wynikiem 3:0 i był to najniższy wymiar kary, jaki wymierzyli piłkarze Juppa Heynckesa swoim rywalom zza miedzy. Polskich kibiców muszą cieszyć dwa gole Roberta Lewandowskiego, który udowodnił, że zmienił fryzurę, ale nic poza tym.

Zobacz: Szokująca różnica w zarobkach Lewandowskiego i Stocha [WIDEO]

Bayern Monachium - FC Augsburg 3:0 (2:0)

Bramki: Arturo Vidal 31, Robert Lewandowski 38, 49

Żółte kartki: Rani Khedira, Daniel Opare, Jeffrey Gouweleeuw

Bayern: Ulreich - Rafinha, Suele, Hummels, Bernat (74. Alaba) - Robben (78. Tolisso), Kimmich, Martinez, Vidal (80. Rudy), James - Lewandowski

Augsburg: Hitz - Opare, Danso, Gouweleeuw, Max - Heller (60. Schmid), Khedira, Baier, Gregoritsch, Caiuby (69. Stafylidis) - Finnbogason (83. Ji)