Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Bayern zadecydował! Klamka w sprawie Lewandowskiego zapadła. Polak usłyszał twarde stanowisko, nie ma odwrotu?

2022-05-04 7:09

Robert Lewandowski i jego przyszłość stanowiły i w zasadzie stanowią nadal szerokie pole do dyskusji. Wciąż nie jest jasne, jak potoczą się losy reprezentanta Polski, ale wydaje się, że coraz więcej wyjaśnia się w jego sprawie. Najnowsze doniesienia zagranicznych dziennikarzy mówią o tym, że Lewandowski poznał już stanowisko władz Bayernu Monachium w sprawie jego ewentualnego odejścia tego lata.

To nie pierwszy raz, gdy o Robercie Lewandowskim i jego ewentualnym odejściu z Bayernu Monachium jest głośno. Takie spekulacje pojawiają się niemal za każdym razem, gdy kontrakt napastnika dobiega końca. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Lewandowski z Bawarczykami umową związany jest do czerwca 2023 roku, co oznacza, że w styczniu mógłby negocjować z dowolnym klubem.

Koniec sagi z gwiazdą Bayernu Monachium! Kibice mogą odetchnąć, przedłużył kontrakt

Bayern poinformował Lewandowskiego. Twarde stanowisko Niemców

Do takiej sytuacji Bayern Monachium na pewno nie chciałby dopuścić. Sam Lewandowski wolałby również wiedzieć wcześniej na czym stoi, zwłaszcza że pod koniec roku czeka go ważna impreza z reprezentacją Polski, a mianowicie finały mistrzostw świata. Z wielu źródeł można było się dowiedzieć, że monachijczycy nie śpieszą się z rozpoczęciem negocjacji z Polakiem.

Czesław Michniewicz znowu opuści dom. Znamy jego najbliższe plany, najbliżsi muszą się z tym pogodzić

A to jedynie podsycało plotki. A największą z nich było to, że Lewandowski może odejść do FC Barcelona. Jego menedżer, Pini Zahavi miał być po słowie z władzami katalońskiego klubu. W grę miał wchodzić transfer gotówkowy tego lata, ale na przeszkodzie stała wysokość odstępnego za napastnika. Teraz okazuje się, że transferu zapewne nie będzie.

Sonda
Który klub powinien wybrać Robert Lewandowski?

Z transferu "Lewego" nic nie wyjdzie? Bayern nieugięty

Tak przynajmniej wynika z informacji przekazanych przez dziennikarza Gianlucę Di Marzio. Według jego doniesień, Bayern miał przekazać Lewandowskiemu swoje stanowisko w sprawie możliwego odejścia napastnika już tego lata. I jak można było się spodziewać, klub pozostaje w tej kwestii nieugięty i nie zamierza dopuścić do transferu.

- Bayern nie zamierza oddać swojego napastnika. Mistrzowie Niemiec poinformowali już zarówno otoczenie napastnika i przekazali chęć jego zatrzymania. Hipoteza dotycząca zobaczenia go w Barcelonie w przyszłym sezonie znika - czytamy na stronie internetowej Di Marzio. Dziennikarz dodaje, że tylko Lewandowski mógłby wymusić odejście już tego lata, ale najpewniej do takiej sytuacji nie dojdzie.

Antoni Piechniczek oprowadza po swoim domu
Najnowsze