Thomas Mueller

Autor: AP Thomas Mueller

Koeln - Bayern: Bayern z problemami uporał się z "Koziołkami"! Lewego nie było w kadrze

2020-10-31 17:26

Roberta Lewandowskiego zabrakło w Kolonii, gdzie lokalne "Koziołki" podejmowały obrońcę tytułu, Bayern Monachium. Mistrzowie Niemiec w pierwszej połowie zdobyli dwie bramki, ale w pewnym momencie musieli drżeć o trzy punkty. Nie bez problemów podopieczni Hansiego Flicka zabierają do domu trzy oczka.

FC Koeln - Bayern Monachium 1:2 (0:2)

Bramki: 83' Drexler - 13' Mueller, 45+1' Gnabry

Koeln: Horn - Wolf, Bornauw, Czichos, Horn (59' Katterbach) - Skhiri (59' Thielmann), Ozcan - Limnios (59' Drexler), Duda, Jakobs - Andersson (79' Arokodare)

Bayern: Neuer - Sarr, Boateng, Suele, Pavard - Kimmich, Martinez (79' Alaba) - Gnabry, Mueller, Sane (63' Costa) - Choupo-Moting (63' Zirzkee)

To był poważny sprawdzian dla piłkarzy Bayernu Monachium. Podopieczni Hansiego Flicka bez obecności kilku podstawowych zawodników, w tym Roberta Lewandowskiego, mieli rozprawić się z FC Koeln na wyjeździe. "Koziołki" były skazywane na porażkę, ale w pewnym momencie napsuły gościom wiele krwi. Wszystko przez szczęśliwą bramkę zdobytą w końcówce spotkania.

Fajerwerków nie było. Bayern poza kilkoma minutami, które rozpoczęły mecz, dominował i toczył swoją grę. Wynik otworzył z rzutu karnego Thomas Mueller, a w doliczonym czasie pierwszej połowy po samotnym rajdzie podwyższył go Gnabry. "Bawarczycy" robili swoje, ale nagle w samej końcówce strzał Thielmanna odbił się od Drexlera i zmylił Neuera.

Piłka wpadła do siatki, a linię spalonego złamał Suele. "Kozły" miały kilka minut na doprowadzenie do remisu, ale do tego nie doszło. Bawarczycy wygrali piąty mecz w tym sezonie i awansowali na fotel lidera. O 18:30 rozegrany będzie ostatni mecz dnia, w którym RB Lipsk ma szansę wrócić na pierwsze miejsce.

Poniżej zapis relacji na żywo z meczu Koeln - Bayern:

W Bundeslidze strzela jak na zawołanie, ale w Lidze Mistrzów (przynajmniej na razie) schował rewolwer do kabury. Robert Lewandowski (32 l.) nie trafił do siatki w meczu z Lokomotiwem Moskwa (2:1) i przedłużył serię bez strzelonego gola. W lidze radzi sobie znakomicie i na swoim koncie ma już dziesięć trafień. Dorobek może poprawić już w sobotę w meczu z FC Koeln. "Koziołki" są skazywane na pożarcie. Każdy inny wynik niż gładka przeprawa Bayernu będzie uznany za sensację.