Thomas Mueller, Robert Lewandowski, Niklas Sule

Autor: AP Photo Thomas Mueller, Robert Lewandowski, Niklas Sule

Gwiazda Bayernu Monachium nie wytrzymała. Wybuch złości po porażce, słowa wymierzone w niemiecką federację

2022-01-08 9:38

W piątek 7 stycznia do gry po przerwie zimowej wróciła Bundesliga. O 20:30 rozpoczął się hitowy mecz Bayernu Monachium z Borussią Moenchengladbach, chociaż do ostatnich godzin ważyły się losy tego spotkania. Wszystko przez ogromne problemy zdrowotne Bawarczyków, którzy zmagają się z kontuzjami i wieloma przypadkami koronawirusa. Władze mistrzów Niemiec starały się przełożyć mecz, jednak niemiecka federacja zdecydowała inaczej. Ostatecznie Bayern przegrał 1:2, a po meczu wybuchła jedna z największych gwiazd tego klubu.

W starciu z Borussią Moenchengladbach Julian Nagelsmann mógł skorzystać z zaledwie 10 piłkarzy pierwszej drużyny. Wśród nich byli jednak m.in. Marc Roca, który rzadko otrzymuje szansę występu, i Joshua Kimmich, który przez 47 dni nie trenował nawet z zespołem. W bramce stanął Sven Ulreich, bowiem Manuel Neuer znajduje się na kwarantannie. Właściwie cała nadzieja Bayernu opierała się na Robercie Lewandowskim, który z pewnością chciał przywitać nowy rok golem. Po pierwszym gwizdku sędziego wydawało się, że monachijczyków czeka łatwa przeprawa, ale wszystko zmieniło się w ciągu kilku minut.

Lewandowski szczerze o odejściu Sousy. Nie owijał w bawełnę, przytoczył istotne powiedzenie

Robert Lewandowski przyjechał ostatnio na trening prawdziwym cackiem!

Thomas Mueller zaatakował niemiecką federację

Co prawda Lewandowski zrobił swoje i już w 18. minucie strzelił swojego pierwszego gola w nowym roku. Przez 25 minut wydawało się, że na boisku znajduje się tylko Bayern, ale następne minuty wstrząsnęły gospodarzami. Borussia najpierw wyrównała, oddając pierwszy strzał w meczu, a po czterech minutach wyszła na prowadzenie 2:1. „Lewy” był w piątek bardzo aktywny, ale nie odmienił już tego wyniku. „Źrebaki” wywiozły z Monachium 3 punkty, a mistrzowie Niemiec ponownie musieli uznać ich wyższość. Po meczu żalu do włodarzy niemieckiej piłki nie krył Thomas Mueller.

Robert Lewandowski przywitał rok golem, ale nie uratował Bayernu przed porażką! Borussia Moenchengladbach prawdziwą zmorą

- Niech inni oceniają, czy rozgrywanie tego meczu było w porządku. Ja sam wątpię, by było to fair. Zwłaszcza, że władze ligi uznały piłkarzy, którzy dopiero wrócili po kontuzjach, jako w pełni zdolnych do gry. Zarządzający rozgrywkami powinni wiedzieć, co robią... – wyznał Niemiec na antenie Sat1, cytowany przez TVP Sport.

Czy Robert Lewandowski będzie królem strzelców Bundesligi w sezonie 2021/22?