Robert Lewandowski

Autor: AP Photo Robert Lewandowski

Robert Lewandowski przywitał rok golem, ale nie uratował Bayernu przed porażką! Borussia Moenchengladbach prawdziwą zmorą

2022-01-07 22:32

Bundesliga wróciła do gry z przytupem. Po krótkiej przerwie zimowej w Monachium odbył się mecz Bayernu z Borussią Moenchengladbach. Drużyna Roberta Lewandowskiego chciała zmazać plamę z Pucharu Niemiec, w którym "Źrebaki" boleśnie rozbiły ją pod koniec października 5:0. Sytuacji nie poprawiał fakt, że Bawarczycy byli zdziesiątkowani przez koronawirusa, a w składzie na piątkowe spotkanie znalazło się jedynie 10 piłkarzy z pierwszego zespołu. Początek zwiastował łatwe zwycięstwo, jednak cztery minuty wstrząsnęły Bayernem. Piłkarze Gladbach okazali się w tym sezonie prawdziwą zmorą podopiecznych Juliana Nagelsmanna, wygrywając 2:1!

Bayern Monachium - Borussia Moenchengladbach 1:2 (1:2)

Bramki: Lewandowski (18') - Neuhaus (27'), Lainer (31')

Kartki: Stindl

Bayern: Ulreich - Kimmich, Pavard, Sule, Sabitzer - Gnabry, Musiala, Roca (75', Wanner), Tillman (75', Copado) - Mueller - Lewandowski

Borussia: Sommer - Ginter, Elvedi, Jantschke (67', Beyer) - Lainer (79', Herrmann), Kramer (79', Benes), Neuhaus (67', Plea), Kone, Netz - Embolo, Stindl (90', Thuram)

Czy Robert Lewandowski będzie królem strzelców Bundesligi w sezonie 2021/22?

Trener Bayernu wystawił od pierwszej minuty najsilniejszy skład, a na ławce miał samych juniorów, którzy marzyli o debiucie. Przerwa od Bundesligi trwała od 19 grudnia, więc po zaledwie kilkunastu dniach piłkarze wrócili do gry. Robert Lewandowski bardzo szybko stanął przed szansą na otwarcie strzeleckiego dorobku w 2022 roku, z czego skorzystał już po 18 minutach. Przez 25 minut na boisku istnieli tylko gospodarze, jednak później sytuacja nagle się odmieniła. Pierwsza ofensywna akcja Borussii Moenchengladbach przyniosła jej celny strzał i wyrównanie, a po czterech minutach Stefan Lainer wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego i wyprowadził swoj zespół na prowadzenie. Do końca pierwszej części gry goście przeważali i mogli nawet podwyższyć wynik, jednak ostatnie słowo należało do Bayernu, który omal wyrównał po strzale z ostrego kąta Lewandowskiego i dobitce Muellera, wybitej z samej linii.

Druga połowa nie była już tak szalona, a "Źrebaki" zdecydowanie poprawiły grę w defensywie względem pierwszej odsłony spotkania. Lewandowski był w piątek bardzo aktywny, ale nie pomógł osłabionej drużynie w zdobyciu choćby punktu, chociaż oddał kilka groźnych strzałów. Jeden z nich trafił w poprzeczkę bramki Sommera, a z resztą świetnie radził sobie szwajcarski bramkarz. W 75. minucie do historii przeszedł Paul Wanner, który w wieku 16 lat i 15 dni został najmłodszym piłkarzem Bayernu w historii i drugim najmłodszym w Bundeslidze. Nie przyczynił się jednak do odwrócenia wyniku, a Borussia Moenchengladbach ponownie utarła nosa faworyzowanym rywalom. W tym sezonie zremisowała z mistrzami Niemiec 1:1, rozgromiła ich w krajowym pucharze 5:0, a teraz wywiozła z Monachium 3 punkty. Poniżej nasza relacja na żywo z tego meczu: