Konflikt w Bayernie przybiera na sile. Robert Lewandowski może się tylko przyglądać

2021-04-13 9:46 Marcin Długosz
Hansi Flick
Autor: AP Hansi Flick

Już we wtorkowy wieczór okaże się, czy Bayern Monachium dokona inspirującego powrotu i wyeliminuje Paris Saint-Germain mimo porażki w pierwszym spotkaniu na własnym stadionie, czy też pożegna się z Ligą Mistrzów już na etapie 1/4 finału. Tymczasem to może stanowić tylko prolog do niezwykle istotnych zdarzeń, które mają wydarzyć się w bawarskiej ekipie w najbliższym czasie. Zadecydują się bardzo poważne kwestie.

Trener Hans-Dieter Flick prowadzi monachijski zespół od jesieni 2019 roku. Choć początkowo miał pełnić funkcję szkoleniowca jedynie tymczasowo, to życie napisało w tym względzie zupełnie inny scenariusz. Niemiec wykazał się znakomitymi umiejętnościami dowodzenia drużyną i już w sezonie 2019/2020 wygrał z nią wszystko co było do wygrania. Nie oznacza to jednak, że spędzi na ławce Bawarczyków długie lata. Wręcz przeciwnie - może pożegnać się z klubem już po zakończeniu obecnego sezonu.

Robert Lewandowski już trenuje - ZDJĘCIA!

Niemieckie media gorąco rozpisują się o konflikcie, w który szkoleniowiec uwikłany jest z dyrektorem sportowym Bayernu, Hasanem Salihamidziciem. Obaj panowie patrzą na wiele spraw w całkowicie odmienny sposób. Czarę goryczy miało przelać niedawne potraktowanie Jerome'a Boatenga. Doświadczony Niemiec, który jest bardzo zasłużony dla ekipy z Monachium, pożegna się z nią po zakończeniu obecnego sezonu. Salhamidzić przekazał mu tę informację tuż przed domową potyczką z Paris Saint-Germain w Lidze Mistrzów.

Czas zakomunikowania takiej decyzji bez wątpienia należy uznać za przestrzelony. Sam Flick ma być ponadto wzburzony już samą koniecznością rozstania się z Boatengiem, z którym chciałby współpracować także i w kolejnym sezonie. Ta sprawa mocno zaognia relacje, które już od dłuższego czasu zdecydowanie nie należały do najlepszych. Czy Robert Lewandowski wkrótce utraci szkoleniowca, u którego boku wygrał Ligę Mistrzów? Coraz więcej na to wskazuje, ale w tym zakresie nic już nie zależy od Polaka.

To w tej sytuacji Lewandowski doznał KONTUZJI!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze