Robert Lewandowski

Autor: AP Robert Lewandowski

Lewandowski znowu to zrobił! Hat trick, jubileuszowy gol dla Bayernu i wyrównanie rekordu legendy [WIDEO]

2021-08-28 20:33

Co za wyczyn kapitana reprezentacji Polski. Robert Lewandowski znów zapisał się w historii mistrza Niemiec i Bundesligi. Bayern pokonał 5:0 Herthę Berlin w meczu 3. kolejki ligi niemieckiej, a Lewy popisał się hat trickiem. W tym sezonie Bundesligi ma już w dorobku pięć trafień i jest najlepszym snajperem Bundesligi. Ale to nie koniec jego osiągnięć w tym spotkaniu, Zdobył w nim jubileuszową bramkę.

Przed zawodami odbyła się miła uroczystość. Robert Lewandowski odebrał od magazynu Kicker statuetkę dla najlepszego piłkarza ubiegłego sezonu ligi niemieckiej. A potem pokazał, że w pełni na nią zasłużył. Lewy uwielbia spotkania z Herthą Berlin. Przypomnijmy, że na starcie poprzednich rozgrywek Bayern zwyciężył 4:3 z Herthą, a bohaterem był nasz rodak, który cztery razy pokonał bramkarzy rywali.

Kadrowicz zachwycił w Rosji. Tak Sebastian Szymański trafił w derbach Moskwy

Dziś Lewandowski znów pokazał klasę i zadziwił skutecznością. Strzelanie rozpoczął w pierwszej połowie. Najpierw sędzia gola nie uznał. Ocenił, że był spalony. Jednak po analizie zmienił zdanie. W ten sposób wyrównał rekord Gerda Muellera. Polak jak legendarny niemiecki napastnik pokonywał bramkarzy już w szesnastu meczach z rzędu - licząc wszystkie rozgrywki! Po przerwie Lewy dwa razy znów ubiegł golkipera gości. To były ważne trafienia, bo dzięki nim zapisał się w kronikach bawarskiego klubu. W dorobku ma 301. goli dla Bayernu. Potrzebował na to 333 spotkania. To jest niebywałe co wyprawia kapitan naszej kadry. A jego bilans z Herthą przedstawia się teraz następująco: 20 meczów, 15 goli. Najlepszym snajperem w historii Bayernu jest Gerd Mueller. Bilans Niemca to: 398 trafień w 453 grach.