Marcin Kamiński, powołania

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Marcin Kamiński, urodzony: 15.01.1992, klub: VfB Stuttgart, waga/wzrost: 82/192, występy w kadrze/gole: 5/0

Nieudany powrót reprezentanta Polski. Zagrał w drugiej Bundeslidze po 296 dniach przerwy

2020-05-17 17:39

Rozgrywki w Niemczech zostały wznowione po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Walczą piłkarze pierwszej Bundesligi, ale także rywalizacja toczy się w drugiej lidze. To był ważny dzień dla reprezentanta Polski. Obrońca VfB Stuttgart Marcin Kamiński wrócił do gry po 296 dniach przerwy. Jednak klub Polaka potknął się w starciu z broniącym się przed spadkiem Wehen Wiesbaden w meczu 26. kolejki drugiej ligi niemieckiej.

Przed obecnym sezonem Marcin Kamiński wrócił do VfB Stuttgart po rocznym wypożyczeniu do Fortuny Duesseldorf. Jednak już w pierwszym występie z Hannoverem miał ogromnego pecha. Po 35. minutach opuścił boisko. Okazało się, ze zerwał więzadło w kolanie. Przechodził rehabilitację, a teraz znów zagrał w spotkaniu 26. kolejki drugiej Bundesligi.

Rekordowa klauzula Zielińskiego, Milik odejdzie do hiszpańskiego giganta?

To był dla niego pierwszy mecz po 296 dniach bez gry. Polak wybiegł w pierwszym składzie VfB Stuutgart i rozegrał całe spotkanie. Jednak ekipa naszego zawodnika, która ma aspiracje awansu do pierwszej ligi, niespodziewanie przegrała na wyjeździe 1:2 z Wehen Wiesbaden (16. pozycja). Decydująca bramka dla gospodarzy padła z rzutu karnego w ostatniej minucie.

Mecze bez kibiców? Tomasz Hajto wskazał, kto na tym ZYSKA

W lepszym humorze jest za to Waldemar Sobota z St. Pauli. W końcówce polski pomocnik popisał się kluczowym podaniem i jego zespół wygrał 1:0 u siebie z Norymbergą. W drugiej Bundeslidze po 26. kolejkach liderem jest Arminia Bielefeld, która ma siedem punktów przewagi nad Hamburgerem SV i VfB Stuttgart. Dwie pierwsze ekipy wywalczą bezpośredni awans do niemieckiej ekstraklasy. Trzecia drużyna zagra w barażu. St. Pauli zajmuje w lidze dziewiąte miejsce.