Robert Lewandowski

Autor: AP Robert Lewandowski

Robert Lewandowski się nie zatrzymuje. Tak strzelił gola z Werderem Brema [WIDEO]

2021-03-13 17:07

Robert Lewandowski robi wszystko, aby w tym sezonie poprawić rekord strzelecki Gerda Muellera sprzed laty. Tym razem snajper Bayernu zrobił kolejny krok. W drugiej połowie strzelił gola dla lidera Bundesligi, który pokonał 3:1 na wyjeździe Werder Brema. To bramka numer 32 w tym sezonie polskiego napastnika. Polak zapisał się w historii ligi niemieckiej. Boisko opuścił w 78. minucie.

W drugiej połowie Lewandowski miał dobre okazje. Trafił w słupek, w poprzeczkę, a raz świetnie jego uderzenie wybronił bramkarz gospodarzy. Jednak w końcu skapitulował. Stało się to po rzucie rożnym dla mistrza Niemiec. Sytuacja miała miejsce w 67. minucie zawodów. To była najłatwiejsza sytuacja dla naszego rodaka. Piłka spadła mu pod nogi i z bliska skierował ją do siatki. W ten sposób podwyższył wynik na 3:0 dla Bayernu. Lewandowski tym trafieniem zapisał się w dziejach Bundesligi. To jego gol numer 268 w historii jego występów w lidze niemieckiej. W efekcie jest już drugi w klasyfikacji najlepszych strzelców wszech czasów. Zrównał się z Klausem Fischerem. Liderem jest Gerd Mueller.

Robert Lewandowski przeżył chwile grozy w meczu z Werderem! To musiało zaboleć [GALERIA]