Robert Lewandowski bez koszulki po meczu

Autor: AP Robert Lewandowski bez koszulki po meczu

PÓŁNAGI Robert Lewandowski po meczu słał całusy. W czyim kierunku? [ZDJĘCIA]

2019-04-25 13:03

Robert Lewandowski (31 l.) znów ocalił Bayern! Bawarczycy niemiłosiernie męczyli się z Werderem Brema w półfinale Pucharu Niemiec, ale dzięki golom „Lewego” załatwili sobie przepustkę do finału w Berlinie (25.05, rywal – RB Lipsk). Po spotkaniu Lewandowski słał buziaki w kierunku kibiców Bayernu.

Lewandowski zaczął słabo – dostawał mało podań, był dobrze pilnowany przez obrońców Werderu. Do czasu. Pod koniec pierwszej połowy idealnie znalazł się w zamieszaniu w polu karnym i wyprowadził Bayern na prowadzenie. Po przerwie działo się jeszcze więcej. Najpierw Mueller podwyższył na 2:0, a potem w ciągu dwóch minut Werder wyrównał (Osako i Rashica). Na 10 minut przed końcem sędzia podyktował karnego dla Bayernu, a z 11 metrów Lewandowski myli się bardzo rzadko. Tym razem również pewnie trafił i dał Bayernowi awans do finału (skończyło się 3:2).

Lewandowski przeżywa najlepszy okres w karierze. W tym sezonie dla Bayernu rozegrał 42 spotkania w których strzelił 37 bramek i zaliczył 13 asyst. Miał udział przy bramce średnio co 74 minuty, w sumie był „zamieszany” przy 43 proc. bramek Bayernu w tym sezonie. W całej karierze w Pucharze Niemiec strzelił już 31 gol (w tym ma 5).