Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Zdecydowana reakcja dyrektora Barcelony na temat Roberta Lewandowskiego

2022-04-15 14:35

Mateu Alemany to w Barcelonie jedna z najważniejszych osób. Dyrektor klubu z Camp Nou został zapytany o rozmowy z Robertem Lewandowskim. Odpowiedź Hiszpana była zdecydowana, o czym poinformował Fabrizio Romano, jeden z najlepiej poinformowanych dziennikarzy w środowisku. Czy fani Bayernu Monachium mogą więc spać spokojnie?

Oliver Khan od dawna twierdzi, że tak. Jeden z prezydentów Bayernu mówi wprost, że klubu nie stać na stratę napastnika, który gwarantuje 40 goli w sezonie. Trudno temu zaprzeczyć, jednak dziwić może opieszałość przedstawicieli Die Roten w rozmowach na temat nowego kontraktu. To miało skłonić Roberta Lewandowskiego i Piniego Zahaviego (jego agenta) do podjęcia rozmów z Barceloną.

Te ponoć zakończyły się sukcesem. TVP Sport i serwis Interia informowały, że „Lewy” porozumiał się z Barceloną w sprawie indywidualnego kontraktu. Kapitan reprezentacji Polski miałby związać się  z Blaugraną trzyletnim kontraktem. Bayern od razu wyszedł z nową inicjatywą, proponując 34-latkowi 30 milionów euro rocznie.

Nicola Zalewski znów zachwycił Italię! Tak włoskie media nazywają młodego Polaka z Romy

Jan Tomaszewski apeluje do Roberta Lewandowskiego w sprawie transferu do Barcelony

Przed rewanżowym meczem ¼ finału Ligi Europy o transferowe plotki zapytany został Mateu Alemany. Rozwiał wszelkie wątpliwości na temat ewentualnych negocjacji na linii Lewandowski – FC Barcelona. – Nie mamy żadnej umowy z nim. Bardzo go szanujemy, jest ważny zawodnikiem dla swojego klubu. Mówimy o spekulacjach, to normalne. Ale nic się nie zgadza – powiedział w rozmowie z telewizją Movistar.

Ekipy Barcelony i Bayernu zgodnie odpadły w ćwierćfinale europejskich pucharów. Katalończycy ulegli Eintrachtowi, mistrzów Niemiec przechytrzył Villarreal. Zwłaszcza klęska bawarskiego klubu może dawać Lewandowskiemu do myślenia. Koniec marzeń o Lidze Mistrzów na tak wczesnym etapie może być równoczesnym końcem marzeń o Złotej Piłce. Czy transfer do Barcelony mógłby pomóc?

Tego się nie spodziewano! Krzysztof Piątek spisany na straty? Fatalne informacje dla Polaka

Sonda
Czy Lewandowski powinien przenosić się z Bayernu do Barcelony?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze