Krzysztof Piątek

i

Autor: Michele Nucci/LaPresse/AP

Tego się nie spodziewano! Krzysztof Piątek spisany na straty? Fatalne informacje dla Polaka

2022-04-15 13:31

Włoski klimat niebywale służy Krzysztofowi Piątkowi. Napastnik reprezentacji Polski po przejściu do Fiorentiny znów zaczął zdobywać bramki jak na zawołanie i widać, że na Półwyspie Apenińskim czuje się świetnie. Zapewne sam zawodnik chciałby zostać w zespole z Florencji, ale niewykluczone, że niedługo będzie musiał szukać sobie nowego pracodawcy. Piątek może zostać spisany na straty.

Krzysztof Piątek ma za sobą bardzo trudny okres. Po tym jak stracił miejsce w AC Milan i musiał szukać sobie nowego klubu, opuścił Włochy i przeniósł się do Herthy Berlin. Choć w zespole ze stolicy Niemiec miał przebłyski i zdobył kilka bramek, oczekiwano po nim zdecydowanie więcej. Napastnik wpadł w marazm i obawiano się, że długo z niego nie wyjdzie.

Takich informacji o Lewandowskim jeszcze nie było. Ma czuć się lekceważony, Niemcy biją na alarm

Piątek spisany na straty? Fatalne informacje z Włoch

Wszystko zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni zimą tego roku. Piątek został wypożyczony z Herthy do Fiorentiny, która walczy o czołowe lokaty w Serie A. Wydawało się, że Polak będzie odgrywał w tym klubie drugoplanową rolę, ale szybko udowodnił, że włoski klimat jest dla niego wręcz idealny. Bramki zaczęły przychodzić jak na zawołanie.

Czesław Michniewicz zaskoczył wielu. Tego mało kto się spodziewał, zdjęcie nie pozostawia wątpliwości

W ośmiu ligowych występach Piątek strzelił trzy gole. Tyle samo dołożył w Pucharze Włoch. Dzięki takiej skuteczności o reprezentancie Polski znów zrobiło się głośno i media zaczęły się o nim rozpisywać. Wydawać by się mogło, że Fiorentina zainwestuje w napastnika. Rzeczywistość dla Piątka może okazać się jednak brutalna.

Sonda
Czy Krzysztof Piątek powinien wrócić do Herthy Berlin?

Fiorentina nie wykupi Piątka? Złe wiadomości dla Polaka

Jeśli Fiorentina chciałaby zatrzymać Piątka w swoich szeregach, musiałaby go wykupić. Wiązałoby się to z wydatkiem rzędu 15 mln euro. Według informacji "Tuttosport" zespół z Florencji nie zdecyduje się na taki krok, co dla Polaka będzie fatalną informacją. "Viola" ma na celowniku innego napastnika, a mowa konkretnie o Andrei Belottim.

28-latek to obecnie jeden z najlepszych włoskich napastników. Od wielu lat występuje w Torino, gdzie popisuje się skutecznością. Niedawno otrzymał propozycję nowego kontraktu od klubu z Turynu, ale na razie nie podpisał umowy. O Belottiego bije się kilka innych zespołów z Włoch. Jednak coraz mniej wskazuje, aby Fiorentina chciała za wszelką cenę zatrzymać Piątka.

Jan Tomaszewski: Zachowanie Michniewicza to skandal!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze