Angel Rodado w Legii? W tle kłótnia agentów i stanowcze słowa prezesa Ibizy. Tylko w "SE" kulisy tej historii

2020-02-05 13:42
Angel Rodado i Frenkie de Jong
Autor: EastNews Angel Rodado i Frenkie de Jong

Hiszpański napastnik Angel Rodado (23 l.) miałby być w kręgu zainteresowania Legii Warszawa. Sprawa po raz pierwszy wypłynęła kilkanaście dni temu, gdy napisał o niej lokalny hiszpański dziennikarz. Wtedy - jak sprawdziliśmy - wielu konkretów nie było. Wczoraj jednak temat powrócił. Jeden z agentów oświadczył, że na 80 procent Hiszpan z Ibizy wzmocni Legię. Co na to inny agent, który zapewnia, że to on jest przedstawicielem piłkarza? I przede wszystkim co na to prezes Ibizy? "Super Express" sprawdził jak wygląda ta historia od kulis.

Niespełna 23-letni Angel Rodado to utalentowany napastnik, który rozgrywa bardzo dobry sezon. O tym, że jest w świetnej formie mogli się przekonać również polscy widzowie, w trakcie transmisji meczu Pucharu Króla między Ibizą a Barceloną. Wyspiarze tamten mecz przegrali nieznacznie, bo tylko 1:2, a Rodado pokazal się z dobrej strony. Jego zespół gra na poziomie Segunda B (odpowiednik naszej drugiej ligi), z realnymi szansami na awans wyżej. W 23 meczach Angel strzelił 12 goli, co w klasyfikacji strzelców daje mu obecnie drugie miejsce ex equo z Tonym Gabarre z Balearów. Pierwszy jest Rufo z Pontavedry (13 trafień)

Jako że polskie kluby coraz częściej penetrują niższe ligi hiszpańskie, a piłkarze stamtąd z reguły w ekstraklasie nie zawodzą, zainteresowanie Legii tym piłkarzem wydawało/wydaje się logiczne. Kiedy zapytaliśmy o to kilkanaście dni temu Miguela Rierę, który - jak nas zapewniono -jest jego menedżerem, odpowiedział, że kontaktowało się z nim kilku innych menedżerów, sugerując zainteresowanie Legii, ale tak naprawdę Riera nie wiedział, czy to prawda, czy agencji chcą się podłączyć i dopiero później zaproponować Hiszpana Legii. Potem sprawa przycichła, ale nie na długo...

Jarosław Niezgoda
Autor: Portland Timbers Jarosław Niezgoda

Dni mijały, o Rodado było cicho, a Legia wciąż szukała napastnika, który zastąpiłby Jarosława Nezgodę, sprzedanego do Portland Timbers.
Jak można usłyszeć i w Polsce, i w Rumunii, upadł temat sprowadzenia Denisa Alibeca, a rozmowy w sprawie pozyskania Jakuba Świerczoka z Ludogorca Razgrad idą opornie. W tej sprawie kilkakrotnie kontaktowaliśmy się z właścicielem bułgarskiego klubu, ale nigdy nie odpowiedział na nasze prośby o rozmowy i wyjaśnienie sytuacji polskiego napastnika. Wczoraj natomiast powrócił temat wspomnianego Rodado.

- Dałbym nawet 80 procent szans, że wiosną Rodado zagra w Legii - powiedział TVP Sport Predrag Ristivcic. I tu pojawia się, jakby to nazwać, pierwsza wątpliwość. Wprawdzie obecnie świat agentów bardzo się przenika, wielu z nich łączy siły przy danym transferze, albo jeden reprezentuje klub, inny zawodnika, ale... Co na to Miguel Riera, który, jak wspomniano, podkreśla, że to on jest menedżerem Rodado?

Menedżer Miguel Riera, prowadzi interesy Angela Rodado
Autor: IB3TV Menedżer Miguel Riera, prowadzi interesy Angela Rodado

- Angel jest piłkarzem, który wzbudził zainteresowanie wielu klubów, zarówno w Hiszpanii jak i za granicą. Wiele klubów i agentów kontaktowało się ze mną i Ibizą, aby zapytać jaka jest jego cena, kontakty nasiliły się zwłaszcza po meczu z Barceloną. Obecnie Ibiza nie chce negocjować obniżenia jego klauzuli odejścia. Choć wiadomo, że dopóki rynki transferowe są otwarte, to nigdy nie ma pewności co się może wydarzyć, bo wciąż wiele klubów z różnych krajów jest zainteresowanych.Ale w tym momencie jesteśmy skupieni na tym, aby Ibiza awansowała do Segunda Division. Jeśli to się nie powiedzie, latem będą rozpatrywane oferty za tego zawodnika - powiedział nam Miguel Riera.

Z naszych ustaleń wynika, że klauzula odejścia Rodado wynosi w tym momencie 2 miliony euro. Jeśli klub awansuje szczebel wyżej, wzrośnie do 6 milionów.

A co Riera mówi na temat zainteresowania Legią Angelem Rodado i jak się odnosi do słów wspomnianego Ristivcicia?

Legia Warszawa, stadion Legii
Autor: Andrzej Lange Stadion Legii Warszawa

- Jeśli chodzi o zainteresowanie Legią, to nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Jestem bardzo dyskretny w mojej pracy. Natomiast co do słów agenta wypowiadającego się na temat prawdopodobieństwa przejścia Rodado do Legii oświadczam: nie wiem kim on jest, co robi, nie interesuje nas to, ale ten pan nie ma żadnych relacji z Angelem Rodado. To co mówi w tym temacie nie jest prawdą - powiedział nam Riera.

"Super Express" zadzwonił też na Ibizę, do prezesa UD Ibiza, Amadeo Salvo, z dwoma pytaniami: kto jestem menedżerem Angela Rodado i czy możliwy jest jego transfer do Legii tej zimy.
- Reprezentantem Angela Rodado jest Miguel Riera, a w temacie Legii nic się nie dzieje. Rodado nie opuści Ibizy tej zimy. A czy Legia kontaktowała się z nami w jego sprawie? Nie, nigdy. Nie było żadnych kontaktów - powiedział nam prezes UD Ibizy.

To chyba wyjaśnia sprawę, przynajmniej na ten moment. Z tego co wiemy, w Legii znają Angela Rodado, ale obecnie szukają piłkarza bardziej doświadczonego, już gotowego, sprawdzonego, który zapewni drużynie bramki na wiosnę. Hiszpan mógłby być brany pod uwagę w przyszłości, ale na ten moment - jak nas zapewniono w różnych źródłach - nie jest dla Legii opcją.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze