Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 2:0. Kryzys Śląska trwa, Arkowcy górą

2012-03-14 21:45

Arka Gdynia wygryła na swoim stadionie ze Śląskiem Wrocław 2:0 w meczu 1/4 finału Pucharu Polski. Pierwszoligowiec był drużyną zdecydowanie lepszą i odniósł zasłużone zwycięstwo nad zespołem Oresta Lenczyka. Gole dla "Żółto-Niebieskich" strzelili Piotrowie: Kuklis i Tomasik.

W 2012 roku Śląsk nie wygrał jeszcze w żadnym oficjalnym spotkaniu. W Ekstraklasie w rundziej wiosennej Wrocławianie mają fatalny bilans - 0 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki.

Przeczytaj koniecznie: Ruch Zdzieszowice – Ruch Chorzów, wynik 1:4. Goście nie dali szans ambitnym gospodarzom

1:0 - Piotr Kuklis (53. minuta)
2:0 - Piotr Tomasik (80. minuta)

Składy:

Arka Gdynia: Szlaga - Radzewicz (Niedziela - 86. minuta), Jarun, Benevente, Krajanowski - Tomasik, Pruchnik (Radosavljevic - 90. minuta), Jarzębowski, Kowalski, Kuklis - Nwaogu (Flis - 70. minuta)

Śląsk Wrocław: Kelemen - Socha, Fojut, Pietrasiak, Spahić - Ćwielong (Sztylka - 78. minuta), Cetnarski, Dudek, Mraz - Gilkiewicz, Voskamp (Celeban - 46. minuta)