Bartosz Białek, napastnik Zagłębia Lubin i reprezentacji Polski U-19

i

Autor: Cyfrasport Bartosz Białek, napastnik Zagłębia Lubin i reprezentacji Polski U-19

Artur Jankowski, prezes Zagłębia Lubin: Białek to wielki talent, polskich klubów już na niego nie stać

2020-06-18 14:47

Niespełna 19-letni Bartosz Białek jest rewelacją tego sezonu Ekstraklasy. Rosły napastnik (191 cm) w 14 meczach ligowych strzelił 7 goli i zaliczył 3 asysty. w piątek, w starciu z ŁKS Łódź, będzie miał okazję powiększyć zdobycz. A jego wartość rośnie z każdą bramką, o czym rozmawialiśmy z Arturem Jankowskim (49 l.), prezesem Zagłębia Lubin.

Super Express: - Bartosz Białek jest rewelacją tego sezonu. Zaskoczyła pana ta eksplozja?
Artur Jankowski: - Nie, w żaden sposób. Chłopak po prostu rozwija się prawidłowo. Obserwujemy go od długiego czasu, błyszczał w akademii, w III lidze. Moi poprzednicy podejmowali w jego sprawie bardzo dobre decyzje, a teraz to kontynuujemy. Nie jest więc zaskoczeniem to co pokazuje, bo to wielki talent.

- Co ważne, ma też podobno głowę na swoim miejscu, w sensie, poukładany chłopak…
- Zdecydowanie tak. Sam wie czego chce, ma wyznaczone cele, a jego otoczenie też pod tym względem niczego nie zaniedbuje. Ma do dyspozycji zarówno trenera mentalnego z naszego klubu, jak i trenera mentalnego z jego agencji menedżerskiej.

- O Białku marzą nie tylko za granicą, kibicie wielu polskich klubów też widzieliby go u siebie. Jakie są szanse na to, że trafi od was do innej polskiej drużyny?
- Powiem wprost: polskich klubów nie stać na tego zawodnika.

Piast Gliwice doścignie Legię? Piotr Koźmiński nie ma wątpliwości w tym temacie [program Super Sport]

Arkadiusz Milik vs. Wojciech Szczęsny

i

Autor: AP Arkadiusz Milik vs. Wojciech Szczęsny

- Zagłębie Lubin to nie jest pierwszy klub, w którym pracuje pan jako prezes, wcześniej przez kilka lat był pan szefem Górnika Zabrze. Miał pan kiedykolwiek w klubie zawodnika o takim potencjale sprzedażowym jak Bartosz Białek?
- Myślę, że to zbliżony przypadek do Arkadiusza Milika, którego sprzedawałem z Górnika. Podobny typ zawodnika, też „9”. Natomiast wszystko wskazuje na to, że Białek zostanie sprzedany za sumą dużo wyższą niż wtedy Arek (niecałe 3 mln euro do Bayeru Leverkusen – przyp. PK).

- Właśnie o to chciałem zapytać. Czy macie ustalony próg oczekiwań?
- Tak, mamy. Zostało to poprzedzone analizą rynku, ale stworzone też na podstawie zapytań, które już mamy. Powiem tak: rynek dostał kwotę bazową na poziomie 6-8 milionów euro. Z ofertami na poziomie 1-2-3 miliony euro nie ma się co do nas zgłaszać.  Nie bójmy się w końcu rozmawiać o porządnych cenach za polskich piłkarzy. Przebiliśmy krajowy sufit sprzedając Slisza do Legii, Legia pewnie przebije rekord Ekstraklasy sprzedając Karbownika, ale i Białek ma tak duży potencjał, że spokojnie możemy mówić o kwocie, którą przed chwilą wymieniłem.

Górnik i Piast zagrają z kibicami! Wielkie wsparcie

Artur Jankowski, Bartosz Białek

i

Autor: ŁUKASZ SKWIOT/CYFRASPORT, NORBERT BARCZYK/PRESSFOCUS Artur Jankowski, Bartosz Białek

- Zainteresowanie wzbudza podobno bardzo duże…
- To prawda. Mamy sporo zapytań i to już nie za niskie kwoty, tylko takie konkretne. I, jak mówiłem, również na ich podstawie, ustawiamy próg naszych oczekiwań. Nie chcę zdradzać nazw krajów, ale kierunków jest kilka. Natomiast to nie będzie tak, że na transfer będziemy patrzeć tylko przez pryzmat kwoty, nie będziemy się kłócić o kilkaset tysięcy euro, jeśli na przykład zawodnik nie byłby do danego kierunku przekonany. Podejmiemy decyzję dobrą zarówno dla klubu, jak i piłkarza.

- Kiedy to nastąpi?
- Nie gorączkujemy się, mamy czas, pracujemy spokojnie. Klub jest zabezpieczony, bo Białek ma kontrakt. To daje nam komfort, żadna ze stron nie musi się spieszyć.

- W piątek znów zagracie z kibicami. To… dziwne uczucie po czasach, albo w czasach pandemii?
- Nie, jesteśmy na to przygotowani. Fajnie, że zawodnicy znów będą mieli wsparcie. Mamy wszelkie możliwe zgody, jesteśmy przygotowani pod każdym względem na powrót fanów.

Jesus Jimenez z Górnika: wirus zabił mi babcię, nawet nie mogliśmy jej pożegnać [wywiad]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze