Górnik Zabrze kibice, kibice Górnika Zabrze

i

Autor: Cyfra Sport Kibice Górnika Zabrze/ Zdjęcie ilustracyjne

Górnik Zabrze i Piast Gliwice z OGROMNYM wsparciem! Kibice wracają na ich stadiony!

2020-06-18 11:19

Kluby z Górnego Śląska najdłużej czekały w niepewności. Do czwartku nie było wiadomo czy w najbliższych tygodniach będą mogły grać z kibicami na trybunach. Ostatecznie wojewoda Jarosław Wieczorek wyraził zgodę na wpuszczenie fanów z zachowaniem reżimu sanitarnego. Jego decyzja obejmuje Górnika Zabrze, Piasta Gliwice i inne ekipy, które wciąż toczą ligowe boje w niższych klasach rozgrywkowych.

Od kilku tygodni trwają przygotowania do powrotu kibiców na stadiony. Polski Związek Piłki Nożnej przedstawił premierowi Mateuszowi Morawieckiemu szczegółowy plan, a szef rządu przystał na niego. Pojemność wszystkich obiektów zostanie ograniczona do 25% pełnego zapełnienia, fani będą musieli przestrzegać reżimu sanitarnego. W zasadach określono także dokładnie rozmieszczenie widzów na trybunach. Niemal wszystkie zespoły otrzymały zielone światło. Niemal, bo do czwartku nieznana była decyzja wojewody śląskiego.

Jesus Jimenez: Wirus zabrał mi babcię, to jej dedykuję bramkę z Legią. Ale prędzej czy później zachorujemy wszyscy

Od kilkunastu dni w tym województwie odnotowuje się największy wzrost zakażeń koronawirusem w skali całego kraju. Nic dziwnego, że pojawiały się głosy, według których Jarosław Wieczorek nie powinien wydawać zgody na wpuszczenie kibiców na stadiony. Ostatecznie jednak postanowił pójść na rękę klubom z regionu, kontynuującym rozgrywki na kilku poziomach.

Kibic wbiegł na boisko na meczu Ekstraklasy! Ma kłopoty, bo chciał PRZEKUPIĆ policjantów

Super Sport 15 VI

"Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wygasił decyzje z marca br. dotyczące zakazu organizacji imprez masowych z udziałem publiczności. Decyzje te dotyczyły klubów piłkarskich: Górnik Zabrze, Piast Gliwice, GKS Katowice, GKS Tychy i GKS Jastrzębie" - napisano w komunikacie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wychodzi więc na to, że Górnik Zabrze będzie mógł wpuścić fanów już w piątek 19 czerwca, gdy zespół ten podejmie Koronę Kielce. Piast Gliwice pierwsze spotkanie u siebie w grupie mistrzowskiej zagra dzień później przeciwko Lechowi Poznań.

Jak zagrają Górnik i Piast? Eksperci Super Sport nie mają wątpliwości! [WIDEO]

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze