As Górnika najszybszym obcokrajowcem w Ekstraklasie. Kto zatrzyma gwiazdę zabrzan?

2020-05-22 20:49 MaSz
Igor Angulo, Górnik Zabrze
Autor: Cyfra Sport Igor Angulo

Już za kilka dni startuje piłkarska Ekstraklasa. W meczach rozegranych w tym roku najszybszym piłkarzem był Przemysław Płacheta ze Śląska Wrocław. Kto jest najlepszy wśród cudzoziemców? Będziecie zaskoczeni. Najlepszy czas miał doświadczony Igor Angulo, gwiazdor Górnika Zabrze.

Początek 27. kolejki zaplanowano na 29. maja. W tym dniu odbędą się dwa mecze Ekstraklasy. Przed wznowieniem rozgrywek konto "PKO BP Grajmy Razem" prezentuje dokonania piłkarzy polskiej ligi w 2020 roku. Najszybszym piłkarzem jest Przemysław Płacheta ze Śląska Wrocław. Skrzydłowy młodzieżowej reprezentacji Polski uzyskał czas 34,57 km/h. Drugi był Michał Mak z Wisły Kraków - 34,38 km/h, a trzeci Sebastian Musiolik z Rakowa Częstochowa z wynikiem 34,35 km/h.

Cała Europa będzie podziwiać Ekstraklasę? Sprzedano prawa do transmisji polskiej ligi

Jak wyglądają dokonania wśród obcokrajowców? Najlepszy jest 35-letni Igor Angulo z Górnika Zabrze. Król strzelców ubiegłego sezonu zanotował czas 34,07 km/h. A przecież jak się patrzy na Hiszpana podczas ligowych występów, to można odnieść wrażenie, że szybkość nie jest jego atutem. Czy po wznowieniu rozgrywek też będzie nie do zatrzymania dla obrońców rywali? Za gwiazdą Górnika Zabrze jest Lubambo Musonda ze Śląska Wrocław, któremu zmierzono czas 33,64 km/h, a trzeci Filip Mladenović z Lechii Gdańsk 33,57 km/h. Ostatnio pojawiły się informacje, że zainteresowanie serbskim obrońcą wykazuje kilka zagranicznych klubów.

Poważny wypadek wicemistrza świata. Pilnie potrzebuje operacji

Najnowsze