Poważny wypadek Uwe Seelera. Pilnie potrzebuje operacji

2020-05-22 18:31 MaSz
Uwe Seeler
Autor: AP PHOTO/HELMUTH LOHMANN Uwe Seeler

Fatalna wiadomość z Niemiec. Legendarny napastnik Uwe Seeler miał wypadek. Konieczna jest operacja, która odbędzie się już dziś. Jest legendą niemieckiej reprezentacji i Hamburgera SV.

To jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii niemieckiej piłki. Trzy razy był "Piłkarzem roku". Przez całą karierę związany był z Hamburgerem SV, w barwach którego strzelił ponad 400 goli. Był pierwszym królem strzelców Bundesligi. W sezonie 1963/64 zdobył 30 bramek. Z kadrą RFN wystąpił na czterech mundialach i co interesujące w każdym z tych turniejów finałowych zapisał się w historii, bo trafiał do siatki rywali. Był wicemistrzem świata 1966 podczas czempionatu w Anglii, a cztery lata później w Meksyku z drużyną narodową zajął trzecią pozycję.

Nie żyje słynny trener. Z sukcesami prowadził znane kluby

22 maja Uwe Seeler przewrócił się w domu i bardzo ucierpiał. Doznał złamania biodra. O nieszczęśliwym incydencie z jego udziałem poinformował Hamburger SV w komunikacie na oficjalnej stronie. - Łączymy się myślami z Uwe Seelerem - czytamy w zamieszczonej informacji. - 83-letni legendarny piłkarz naszego klubu upadł w domu w Norderstedt. Doznał złamania biodra. Honorowy kapitan drużyny narodowej Niemiec musi przejść operację. Cały klub życzy mu wszystkiego najlepszego i szybkiego powrotu do zdrowia - zaznaczyła klubowa witryna HSV.

Złoty medal mundialu 2018 sprzedany za 65 tys. euro

Najnowsze