Nie żyje Luigi Simoni. Z sukcesami prowadził znane kluby

2020-05-22 18:03 MaSz
Znicz
Autor: Pixabay Znicz

Smutna wiadomość nadeszła w Włoch. Zmarł znany piłkarski szkoleniowiec. To Luigi Simoni, który w dorobku prowadził kilka znanych klubów z Serie A.

Luigi Simone miał 81 lat, zmarł 22 maja. Przed rokiem jego stan zdrowia uległ znacznemu pogorszenia. W efekcie trafił do szpitala w Pizie. Podczas kariery występował w kilku znanych klubach jak m.in. Napoli, Torino, Juventus Turyn, Brescia Calcio, a zakończył ją w Genoi. Występował na pozycji pomocnika.

Zbigniew Boniek nagrał #hot16challenge2! Nawiązał do Najmana, nietypowa nominacja [WIDEO]

Jego pierwszym klubem w roli trenera była właśnie Genoa, z którą zanotował pierwszy sukces. Wprowadził ten zespół do Serie A. Będąc szkoleniowcem prowadził wiele klubów. Najlepiej mu poszło y Interem Mediolan, z którym zdobył wicemistrzostwo Włoch 1998 oraz Puchar UEFA. Miał przyjemność szkolić wtedy takie gwiazdy światowej piłki jak na przykład Ronaldo, Roberto Baggio czy Ivan Zamorano.

Reprezentant Polski zmieni latem klub? Kolejka chętnych po naszego kadrowicza

Włoch pracował także m.in. w Napoli czy Torino. W jego cv widnieje także zagraniczny klub. Niespodziewanie został zaangażowany przez CSKA Sofia. Jednak z gigantem bułgarskiej piłki związany był bardzo krótko. Potem wrócił do Włoch. O byłym trenerze nie zapomniał Ronaldo, który pożegnał go wpisem na Instagramie. - Gigi Simoni był dla mnie nie tylko trenerem. Jeśli myślę o nim dzisiaj, myślę o mądrym i dobrym człowieku - napisał słynny Brazylijczyk w mediach społecznościowych.

Piłkarze jadący na mecz przeżyli CHWILE GROZY! Mogło dojść do tragedii

Najnowsze