Jan Mucha

i

Autor: Cyfrasport Jan Mucha liczy, że Słowacja zagra z Hiszpanią tak jak Polska

Jan Mucha ma rację?

Były gwiazdor ekstraklasy o młodych piłkarzach. Mówi o odwadze, wskazał z kogo powinni brać przykład

2023-02-20 15:54

W tym sezonie dobrze spisują się młodzi bramkarze: Karol Niemczycki z Cracovii i Bartosz Mrozek ze Stali Mielec. W ostatniej kolejce rywalizowali ze sobą, górą był krakowski zespół, który wygrał 2:1. Były gwiazdor ekstraklasy Jan Mucha tak ocenia młodych piłkarzy. Wskazał z którego golkipera w polskiej lidze powinni brać przykład.

Robi postępy, ale może być jeszcze lepszy

Niemczycki zachował czyste konto o dziewięciu meczach, a Mrozek w ośmiu. - Niemczycki ma atuty, robi postępy, ale może być jeszcze lepszy. Jest szybki, dobrze spisuje się na linii, nieco gorzej jest u niego z grą na przedpolu - stwierdził Jan Mucha w rozmowie z naszym portalem.

Cechuje ich odwaga i niczego się nie boją

Były reprezentant Słowacji docenia postępy wspomnianego powyżej duetu. Wskazał, który z bramkarzy w ekstraklasie, powinien być dla nich przykładem. - Najważniejsze, aby głowa u tych chłopaków była „zdrowa” - zaznaczył Mucha. - To kluczowe. Zauważyłem, że dziś młodzi są otwarci, chcą się pokazać. Cechuje ich odwaga i niczego się nie boją. I to widać w grze. Niech przykładem dla nich będzie Kacper Tobiasz, który w ciągu roku zrobił ogromny postęp. Był na wypożyczeniu w pierwszej lidze, wrócił do Legii, gdzie wywalczył sobie pewne miejsce. A teraz mówi się o tym, że może być sprzedany po sezonie za rekordowe pieniądze - wyznał były słowacki piłkarz.

PKO Ekstraklasa Raport 13.02
Kacper Tobiasz

i

Autor: Cyfra Sport Kacper Tobiasz
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze