Robert Pich w Śląsku grał od lutego 2014 roku

Autor: Fot. Krystyna Pączkowska, www,slaskwroclaw.pl Robert Pich w Śląsku grał od lutego 2014 roku

Co za strzał Słowaka! Tak Robert Pich zapewnił Śląskowi wyrównanie [WIDEO]

2020-06-10 20:48

Pomocnik Robert Pich mecz z Wisłą Płock zaczął jako rezerwowy. Szansę dostał w drugiej połowie. Skorzystał z kontuzji kolegi. Po wejściu na boisko od razu pokazał na co go stać. Słowacki pomocnik doprowadził do wyrównania, a w końcówce przeprowadził akcję, która dała Śląskowi Wrocław wygraną 2:1 w 29. kolejce Ekstraklasy i awans do grupy mistrzowskiej w rundzie finałowej. Gola Picha pokazał kanał Ekstraklasy na youtube.

Po pierwszej połowie Wisła prowadziła 1:0. Nie zanosiło się na zmianę wyniku. W końcu po godzinie kontuzji doznał Filip Marković. Trener Vitezslav Lavicka dokonał roszady w składzie. W miejsce Serba wszedł Robert Pich. I szybko zapracował na miano bohatera. Bo to po jego strzałach i akcjach Śląsk cieszył się ze zwycięstwa.

Jedenastka Stulecia Jagiellonii Białystok. Przemysław Ofiara wskazał najlepszych!

Najpierw Słowak popisał się efektownym uderzeniem pod poprzeczkę. Strzał był silny, co widać na powtórkach. W ten sposób zrobiło się 1:1. Pich jeszcze raz przypomniał o sobie, gdy w końcówce przedarł się lewą stroną i następnie dośrodkował na pole karne. Piłka trafiła do Przemysława Płachety, który od razu zdecydował się na strzał. Futbolówka odbiła się jeszcze przed bramkarzem Wisły Krzysztofem Kamińskim i wpadła do siatki Nafciarzy. Śląsk triumfował 2:1 po akcjach rezerwowego Picha. Wrocławianie w rundzie finałowej zagrają w grupie mistrzowskiej.