Cracovia przegrała pierwszy bój "o życie"!

2011-05-21 20:55

Dla Cracovii wszystkie starcia do końca sezonu są już meczami "o życie". Mimo, że determinacji w poczynaniach "Pasów" nie brakowało, w Krakowie lepszy okazał się Widzew Łódź, który zwyciężył 2:1. Katem Cracovii okazał się Piotr Grzelczak (23 l.), który zdobył dwa gole w ciągu kilkunastu minut.

Deszcz nie przeszkadzał Cracovii, która od pierwszych minut meczu z Widzewem ruszyła do ataku. "Pasy" naciskały, a Widzew czekał na kontrataki.

Pierwsi jednak doczekali się krakowianie. Alexandr Suvorov (24 l.) dograł w pole karne z prawej strony boiska, piłka odbiła się od nogi Jarosława Bieniuka (31 l.) i dotarła wprost do Sławomira Szeligi (28 l.). Ten ostatni, były piłkarz Widzewa, uderzył precyzyjnie przy lewym słupku bramki Bartosza Kanieckiego (22 l.), nie dając bramkarzowi szans.

Przeczytaj koniecznie: Legia - Wisła 2:0. Zapis relacji NA ŻYWO w internecie

Minutę później był już remis. Po błędzie Trivunovicia piłkę przejął Ostrowski, podał do Grzelczaka, a ten z bliska trafił do siatki, między nogami bramkarza.

W 41.minucie Grzelczak błysnął po raz kolejny. Ostrowski sprytnie zagrał do Dudu, który idealnie dośrodkował w stronę Grzelczaka, a ten niepilnowany uderzeniem z powietrza zdobył zwycięską bramkę.