Dariusz Mioduski prawie rozpłakał się na konferencji. „Muszę się pozbierać” [WIDEO]

2019-10-18 14:05 PO
Dariusz Mioduski, Legia Warszawa
Autor: Cyfra Sport Dariusz Mioduski

Na konferencji prasowej przy Łazienkowskiej ogłoszono, że powstanie Dziecięca Sekcja Amp Futbolu. To była wzruszająca chwila dla prezesa Legii Warszawa Dariusza Mioduskiego, któremu trudno było powstrzymać łzy. Mamy WIDEO z konferencji prasowej, która odbyła się na stadionie.

Dziecięca Sekcja Amp Futbolu to pierwsza tego typu sekcja w Polsce. W zajęciach mogą brać udział dzieci oraz młodzież z hipoplazją i po amputacji. Trenować ich będzie Mateusz Szczepaniak.

- Kiedy zobaczyłem łzy w oczach mojej żony, przekonałem się, że idziemy w dobrym kierunku. Sam jestem wzruszony, więc muszę się trochę pozbierać. Jestem dumny, że Legia jest pierwszym klubem, który tworzy sekcję junior ambp futbol – powiedział prezes Mioduski, z trudem powstrzymując łzy.

Treningi będą odbywać się raz w tygodniu na orliku przy ulicy Duracza w Warszawie.

- Ten projekt ma pokazać, że dzieci również mają szansę, żeby przez sport zmienić swoje życie. Zaczynamy z siedmioma dziećmi, w tym jedną dziewczynką, co też jest fajne. Mam nadzieję, że będzie to inspiracją dla innych – dodał Mioduski.

Z ramienia piłkarzy Legii ambasadorem projektu będzie obrońca Paweł Stolarski. - Kiedy dowiedziałem się, że mogę być częścią tego projektu, bardzo się ucieszyłem – powiedział piłkarz.

Najnowsze