Tak Hiszpanie chcieli wydoić Legię. Cena za czwartoligowego piłkarza zaskakuje

2019-10-18 12:26 DaO
Legia Warszawa
Autor: Cyfra Sport Legia Warszawa

Przeprowadzenie odpowiednich transferów, które będą wzmocnieniem zespołu, to wielka sztuka. A jeśli uda się ściągnąć dobrego piłkarza za stosunkowo niską cenę, uznaje się to za majstersztyk. Ale nie jest to sprawa łatwa, bowiem kluby zawyżają niekiedy wartość swoich zawodników. Przekonała się o tym Legia Warszawa, która musiałaby wydać wielkie pieniądze na zawodnika z czwartej ligi hiszpańskiej.

Ze względu na brak awansu do fazy grupowej Ligi Europy w Legii musieli sprzedać kilku zawodników, aby kasa klubowa została uzupełniona. Z ekipy prowadzonej przez Aleksandara Vukovicia odszedł m.in. Carlitos. Nie jest tajemnicą, że jeśli Wojskowi myślą o podboju europejskich rozgrywek w przyszłym roku muszą wzmocnić swoje szeregi.

Jak donoszą hiszpańskie media Legia chciała pozyskać 22-letniego Portugalczyka, Adilsona. Piłkarz jest wychowankiem AS Monaco, a od lipca tego roku występuje w czwartoligowym klubie z Hiszpanii, CD Badajoz. Zespół ten jest liderem tabeli z dorobkiem 17 punktów. Adilson w ośmiu dotychczasowych spotkaniach zanotował dwie asysty i jest wyróżniającym się zawodnikiem CD Badajoz.

Dobra postawa portugalskiego piłkarza sprawiła, że zaczęły interesować się nim inne kluby. W tym gronie miała być także Legia. Włodarze CD Badajoz zwęszyli najwyraźniej okazję i cena za Adilsona w mgnieniu oka poszybowała w górę. Do niedawna klub chcący pozyskać Portugalczyka musiał zapłacić 500 tys. euro. Klauzulę w umowie piłkarza zmieniono błyskawicznie i aktualnie wynosi ona... 6 mln euro. Taka cena odstraszy niejeden klub i Legii na taki wydatek obecnie nie stać.

Najnowsze