Derby na remis, szok w Poznaniu

2008-08-09 10:06

Ciekawa inauguracja ekstraklasy. W zaledwie dwóch meczach padło aż dziewięć bramek. W derbach Warszawy remis. W Poznaniu Lech niespodziewanie przegrał z Bełchatowem.

Derby, których nie miało być w Warszawie w tym roku. Ale po fuzji z Groclinem Polonia weszła do ekstraklasy tylnymi drzwiami. Co prawda to Legia najpierw wyszła na prowadzenie, ale końcówka pierwszej połowy należała do gości. Błyszczał zwłaszcza Sokołowski, który trafił do siatki i miał asystę. Polonia długo nie cieszyła się z prowadzenia, bo zaledwie 4 minuty po rozpoczęciu drugiej odsłony gry z karnego swego pierwszego gola w barwach "wojskowych" zdobył Maciej Iwański.

Legia Warszawa - Polonia Warszawa 2:2 (1:2)
1:0 Bartłomiej Grzelak 11 min; 1:1 Marek Sokołowski 41 min; 1:2 Daniel Mąka 44 min; 2:2 Maciej Iwański (k) 49 min

Żółte kartki: Kiełbowicz, Szala, Radović - Przyrowski
Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok)

Legia: Mucha - Szala, Choto, Kumbev, Kiełbowicz - Radović, Iwański, Roger (84 Borysiuk), Szałachowski, Rocki (46 Rybus) - Grzelak (60 Giza)

Polonia: Przyrowski (60 Gliwa) - Mynar, Lazarevski, Jodłowiec, Telichowski - Sokołowski, Bąk (79 Kozioł), Majewski, Lato - Mąka (59 Piechniak), Kosmalski

------------------

Mecz w Poznaniu toczył się zgodnie z oczekiwaniami kibiców gospodarzy. To biało-niebiescy pierwsi objęli prowadzenie po strzale Rengifo. Co prawda Bełchatów wyrównał, ale to gospodarze znów wysuneli się na prowadzenie. I później przyszedł niespodziewany obrót sytuacji. Najpierw wyrównał Wróbel, a potem po ogromnym zamieszaniu w polu karnym do własnej siatki futbolówkę skierował Henriquez. Na trybunach zdziwienie i szok. Lech przegrał pierwszy mecz, a miał przecież walczyć o mistrzostwo kraju.

Lech Poznań - GKS Bełchatów 2:3 (1:0)
1:0 Hernan Rengifo 45 min; 1:1 Tomasz Jarzębowski 50 min; 2:1 Robert Lewandowski 67 min; 2:2 Tomasz Wróbel 77 min; 2:3 Luis Henriquez (sam.) 81 min

Żółte kartki: Dziedzic
Sędzia: Grzegorz Gilewski (Radom)

Lech: Kotorowski - Wojtkowiak, Bosacki, Arboleda, Henriquez - Peszko, Murawski, Injać (63 Lewandowski), Bandrowski, Stilić (82 Reiss) - Rengifo

GKS: Kozik - Jarzębowski, Pietrasiak, Magdoń, Popek - Poźniak (76 Gol), Rachwał, Garguła (39 Cetnarski) - Costly, Dziedzic (72 Wróbel), Ujek