Diagnoza w sprawie kontuzji Jakuba Błaszczykowskiego. Ile będzie pauzował?

2019-09-11 19:33 MSo
Jakub Błaszczykowski
Autor: CyfraSport Jakub Błaszczykowski

Jedynie kilkanaście minut na boisku podczas meczu Polska - Austria przebywał Jakub Błaszczykowski. Pomocnik musiał opuścić plac gry po odniesionej kontuzji. Wstępna diagnoza mówiła o naderwaniu mięśnia przywodziciela i została potwierdzona przez lekarzy Wisły Kraków. Ile przerwy czeka piłkarza Wisły Kraków?

Jakub Błaszczykowski kolejny raz w swojej karierze musi uporać się z urazem mięśnia przywodziciela. 34-letni piłkarz Wisły Kraków doznał kontuzji podczas meczu Polska - Austria i musiał zostać zmieniony po kilkunastu minutach meczu. Potwierdziły się też wstępne diagnozy lekarzy kadry.

- Potwierdziły się przypuszczenia lekarzy reprezentacji Polski dotyczące urazu Jakuba Błaszczykowskiego. Kapitan Białej Gwiazdy ma uszkodzony mięsień przywodziciela uda i będzie poddawany zabiegom rehabilitacyjnym - poinformowała Wisła Kraków za pomocą swojej oficjalnej strony internetowej.

Piłkarza z pewnością zabraknie podczas najbliższego spotkania Białej Gwiazdy z Koroną Kielce. Na razie nie wiadomo, czy Błaszczykowskiemu uda się wrócić do drużyny na kolejne mecze. Lekarze zapewniają, że zrobią wszystko, by był gotowy między innymi na Derby Krakowa.

Reprezentant Polski wystąpił w tym sezonie w czterech meczach PKO Ekstraklasy i zanotował jedną asystę. Wisła Kraków po siedmiu kolejkach zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli. Zgromadziła dziesięć punktów.