Ognjen Mudrinski z Jagiellonii Białystok: Chcę strzelać w Polsce tak jak w Serbii

Autor: Cyfrasport Ognjen Mudrinski, serbski napastnik Jagiellonii Białystok:

Dwa nieuznane gole w Gdańsku. Mudrinski uratował Jagę

2019-08-12 20:22

Ognjen Mudrinski to najdroższy piłkarz w historii Jagiellonii. Klub z Podlasia latem zapłacił za Serba 600 tysięcy euro. Dotąd napastnik zawodził, ale w meczu przeciwko Lechii wreszcie zaczął się spłacać i zdobył gola na wagę remisu (1:1).

Ostatni raz Jagiellonia wygrała w Gdańsku w 2013 roku. Poniedziałkowy mecz był dziesiątym z rzędu, w którym w delegacji nie potrafiła pokonać Lechii. Ale i tak piłkarze z Podlasia mogą być zadowoleni, bo wreszcie nad morzem nie przegrali. Za zdobyty punkt goście mogą w równej mierze dziękować strzelcowi wyrównującego gola Ognjenowi Mudrinskiemu, co obrońcy Lechii Filipowi Mladenoviciowi, który pod swoim polem karnym tak wybijał piłkę, że ta trafiła pod nogi jego rodaka z Jagiellonii.

Gospodarze prowadzili od 25. minuty. Wówczas Artur Sobiech uprzedził Zorana Arsenicia i głową skierował piłkę do siatki.

- Napastnik musi być czujny i wykorzystywać takie sytuacje – powiedział uradowany strzelec w telewizyjnym wywiadzie w przerwie spotkania.

Sobiech mógł ustrzelić dublet, ale po tym jak zdobył drugiego gola, sędzia dopatrzył się spalonego i bramki nie uznał. Mariusz Złotek nie zaliczył też trafienia Tomasa Prikryla. Arbiter uznał, że przy strzale Czecha, Dusanowi Kuciakowi przeszkadzał znajdujący się na pozycji spalonej napastnik Jagi Patryk Klimala.