Dwa pudła Legii i czerwona kartka z Kajratem. Majecki opuścił zgrupowanie w Belek [WIDEO]

2020-01-26 12:46 MaSz
Radosław Majecki, Legia Warszawa
Autor: Cyfra Sport Radosław Majecki

Piłkarze Legii nie będą rozpamiętywać o pierwszym sparingu z Kajratem Ałmaty na zgrupowaniu w Turcji. Lider Ekstraklasy zmarnował bowiem dwa rzuty karne. Na dodatek czerwoną kartkę zobaczył William Remy. Wicemistrzowie Kazachstanu zwyciężyli 1:0. Po południu warszawski zespół zmierzy się z ekipą z Kazachstanu po raz drugi. Początek o godz. 15.30. Ze zgrupowanie w Belek wyjechał Radosław Majecki, aby przejść badania medyczne przed transferem do nowego klubu - taką informację podał na Twitterze nasz dziennikarz Piotr Koźmiński.

W tym meczu przez godzinę bronił Wojciech Muzyk, a później Cezary Miszta. W wyjściowym składzie legionistów wystąpił Mateusz Wieteska, który pełnił rolę kapitana. W zwycięskim starciu 3:1 z drugoligowym węgierskim Nyiregyhaza Spartacus popisał się hat-trickiem. Ostatnią bramkę w tym spotkaniu zdobył wykorzystując rzut karny. Przeciwko Kajratowi znów stanął na przeciwko bramkarza rywali. Jednak tym razem nie zdołał strzelić gola. Nie wykorzystał bowiem "jedenastki", a jego uderzenie było zbyt silne i poszybowało nad bramką. Wicemistrzowie Polski w drugiej połowie ponownie mieli rzut karny. W tym przypadku do piłki podszedł Walerian Gwilia. Gruziński pomocnik strzelił w środek bramki, a bramkarz Kazachów wybronił jego uderzenie nogą. Obie drużyny kończyły mecz w osłabieniu. Ze strony Legii czerwoną kartką ukarany został William Remy.

Jak podał na Twitterze dziennikarz "Super Expressu" zgrupowanie Legii opuścił bramkarz Radosław Majecki, który będzie sprzedany. - NEWS: Radosław Majecki opuścił zgrupowanie Legii w Belek. Wyjechał na badania medyczne do nowego klubu, z którego na pół roku będzie jeszcze wypożyczony do Legii. Co do kwoty transferu - okolice rekordu Ekstraklasy - napisał a Twitterze nasz dziennikarz.