Filip Mladenović, Legia Warszawa

i

Autor: Cyfra Sport Filip Mladenović

Filip Mladenović najlepszym piłkarzem PKO Ekstraklasy! Nagrody sezonu rozdane

2021-05-17 22:06

PKO Ekstraklasa: Nagrody za sezon 2020/2021 zostały rozdane. Filip Mladenović wybrany piłkarzem sezonu PKO Ekstraklasy. Ten został wyróżniony także w kategorii Obrońca sezonu. Marek Papszun po doprowadzeniu Rakowa Częstochowa do wicemistrzostwa kraju został Trenerem roku. Głosy w plebiscycie oddawali piłkarze najwyższego poziomu rozgrywkowego w kraju.

Filip Mladenovic został najlepszym piłkarzem minionego sezonu ekstraklasy. Serb, który na gali w Warszawie otrzymał też nagrodę dla najlepszego obrońcy rozgrywek ekstraklasy 2020/21, przyczynił się do zdobycia tytułu mistrza Polski przez stołeczną Legię. Głosy na najlepszego piłkarza oddawali zawodnicy, którzy grali w tym sezonie w ekstraklasie - przy czym nie można było głosować na kolegę z drużyny.

Lewandowski komentuje kuriozalną propozycję, by nie grał z Augsburgiem. Szczere słowa o wypowiedzi Hamanna

"Fajnie, że wybrali mnie piłkarze. To najlepsza taka nagroda, najbardziej wartościowa, bo oni najlepiej wiedzą, jak to wygląda. Wiem, z którego klubu zebrałem dużo głosów - poinformowano mnie, że dostałem stamtąd 13. To świadczy o tym, że mnie tam dobrze wspominają. Cieszę się z tego, że też zrobiliśmy coś fajnego we wcześniejszym sezonie. Po to się jest piłkarzem, żeby zdobywać trofea, ale mam nadzieję, że to nie jest moje ostatnie słowo" - powiedział Mladenovic odbierając nagrodę.

Wyróżniono także dwóch jego kolegów z drużyny. W kategorii "Pomocnik sezonu" zwyciężył Luquinhas - nieobecny na gali; pojechał do Brazylii, ponieważ urodziło mu się dziecko. Z kolei najlepszym napastnikiem został Tomas Pekhart. Czech otrzymał także nagrodę za tytuł króla strzelców z 22 golami. Za najlepszego trenera sezonu uznano Marka Papszuna, pod wodzą którego Raków Częstochowa został wicemistrzem kraju, a także zdobył Puchar Polski. Jego podopieczny Kamil Piątkowski triumfował w kategorii "Młodzieżowiec sezonu".

Bramkarzem sezonu został Dante Stipica z Pogoni Szczecin. Chorwat wystąpił we wszystkich 30 spotkaniach ligowych i w 17 z nich zachował czyste konto. Ponadto statuetkę za najlepszy wynik w cyklicznym programie "Turbokozak", w którym piłkarze wykonują szereg konkurencji za punkty, otrzymał Tymoteusz Puchacz z Lecha Poznań. Natomiast najładniejszą bramkę sezonu zdobył Hiszpan Jesus Imaz - zawodnika Jagiellonii Białystok nagrodzono za trafienie w meczu z Cracovią w 9. kolejce.

Nagrody indywidualne za sezon 2020/21:

  • Piłkarz Sezonu - Filip Mladenovic (Serbia/Legia Warszawa)
  • Trener Sezonu - Marek Papszun (Raków Częstochowa)
  • Bramkarz Sezonu - Dante Stipica (Chorwacja/Pogoń Szczecin)
  • Obrońca Sezonu - Filip Mladenovic (Serbia/Legia Warszawa)
  • Pomocnik Sezonu - Luquinhas (Brazylia/Legia Warszawa)
  • Napastnik Sezonu - Tomas Pekhart (Czechy/Legia Warszawa)
  • Gol sezonu - Jesus Imaz (Hiszpania/Jagiellonia Białystok)
  • Król strzelców - Tomas Pekhart (Czechy/Legia Warszawa) - 22 bramki
  • Młodzieżowiec sezonu - Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa)
Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę, mówi o SZATAŃSKICH pomysłach. „Żądam od pana...” | Futbologia
Najnowsze