Robert Lewandowski

i

Autor: CyfraSport Robert Lewandowski

Lewandowski komentuje kuriozalną propozycję, by nie grał z Augsburgiem. Szczere słowa o wypowiedzi Hamanna

2021-05-17 20:11

Taka historyczna szansa nie zdarza się wiele razy w życiu! Robert Lewandowski jest o krok od pobicia rekordu liczby bramek strzelonych w jednym sezonie Bundesligi. By tak się stało, Polak musi trafić do siatki jeszcze raz w ostatnim meczu z Augsburgiem. W niemieckich mediach pojawiły się pomysły, by nasz napastnik zasiadł na ławce w ostatnim spotkaniu. Jak "Lewy" skomentował ten pomysł Dietmara Hamanna? Zrobił to na antenie programu Polsat News.

Robert Lewandowski staje przed niesamowitą szansą na kolejne przejście do historii. Polski napastnik może pobić wybitny rekord legendarnego napastnika Gerda Muellera, który w sezonie 1971/1972 zdobył 40 bramek. W ostatnim spotkaniu "Lewy" trafił do siatki po raz 40. i w ostatnim meczu z Augsburgiem będzie miał szansę, by pobić ten wynik. W niemieckich mediach pojawił się pomysł, by z szacunku do Gerda Muellera, Polak w ostatnim meczu zasiadł na ławce. Powiedział to Dietmar Hamann, były niemiecki piłkarz. Pomysł skomentował sam Lewandowski, który zabrał głos na antenie Polsatu News.

Były selekcjoner komentuje powołania na EURO. Jest zachwycony nominacją dla tego piłkarza kadry

Lewandowski o pomyśle Hamanna

W rozmowie z Polsatem News, Robert Lewandowski uśmiechnął się na pytanie o te słowa. - Myślę, że nie muszę tego komentować. Nie wiem, czy to nie było z przekąsem i satyrycznie. Mam szacunek do Gerda Muellera, to wielkie nazwisko. Stać przy nim na równi to coś niezwykłego, ale jak mam szansę poprawić jakiś rekord, to są one po to, by je próbować pobijać - powiedział z uśmiechem polski napastnik.

Robert Lewandowski - statystyki

Robert Lewandowski w tym sezonie strzela gola za golem! Polski napastnik w tym sezonie Bundesligi wystąpił w 28 spotkaniach, w których zdobył 40 bramek. Zanotował także siedem asyst. W pozostałych rozgrywkach nasz napastnik dołożył siedem kolejnych trafień i dwie asysty (w Lidze Mistrzów, Klubowych Mistrzostwach Świata i Superpucharze Europy).

Jan Tomaszewski wspomina GERDA MUELLERA: Był moim KATEM, ale Lewandowski jest lepszy
Sonda
Czy Robert Lewandowski w sezonie 2020/2021 pobije rekord Gerda Muellera?
Najnowsze