Kamil Grosicki

Autor: Cyfra Sport Kamil Grosicki

Grosicki doczekał się gola. Znów strzela dla Pogoni [VIDEO]

2021-10-08 11:49

Kamil Grosicki długo czekał na gola po powrocie do Pogoni Szczecin. Nie udało się na razie w lidze, ale udało się w meczu towarzyskim. Pogoń rozgromiła Gryfa Kamień Pomorski 11:0. Grosik strzelił gola w granatowo – bordowych barwach po prawie … 15 latach. Po kilku minutach dołożył drugiego.

Poprzednią bramkę dla Pogoni strzelił w sezonie 2006/2007 w meczu z Arką. Po tamtym sezonie odszedł do Legii. W sierpniu tego roku powrócił do Szczecina, po wielu latach gry za granicą. W pierwszych sześciu meczach o punkty, licząc występy w Ekstraklasie i Pucharze Polski, nie udało mu się zaliczyć trafienia, a zanotował dwie asysty. W przerwie na reprezentację Pogoń rozegrała wczoraj mecz towarzyski z Gryfem Kamień Pomorski, w ramach obchodów 75-lecia tego klubu. W pierwszej połowie Portowcy zagrali w najsilniejszym składzie, i strzelili drużynie z ligi okręgowej aż 8 goli. Dwie były autorstwa Grosika, a pierwsza w jego charakterystycznym stylu - wykorzystał swoją szybkość, minął bramkarza i strzelił do siatki. Teraz czekamy na gole w Ekstraklasie. On sam nie ukrywa, że jego ambicją jest powrót do reprezentacji Polski, w której do tej pory rozegrał 83 mecze i strzelił 17 goli.

Były znakomity piłkarz Joachim Marx chwali kadrowicza Paulo Sousy. Na takiego Polaka czekaliśmy 20 lat!