Bogusław Leśnodorski: Berg jest bezpieczny

i

Autor: Tomasz Radzik Bogusław Leśnodorski: Berg jest bezpieczny

Henning Berg: Orlando Sa i Jakub Kosecki dostaną zielone światło na transfer

2015-06-23 23:20

Henning Berg po niepowodzeniach w sezonie 2014/15 zamierza mocno przewietrzyć szatnię Legii Warszawa. Szkoleniowiec wicemistrzów Polski zapowiedział, że z klubu odejść mogą m.in. Jakub Kosecki i Orlando Sa. Szczególnie transfer Portugalczyka może być bolesny dla kibiców z Łazienkowskiej, którzy w konflikcie napastnika z trenerem popierali w większości tego pierwszego. Berg chce sprawić, by za rok tytuł wrócił do Warszawy, tym samym uświetniając obchodzy stulecia istnienia klubu.

Na wtorkowej konferencji prasowej Henning Berg odniósł się przede wszystkim do działań klubu na polu transferowym. Jedną z pierwszych spraw, jakie poruszył Norweg, było odejście Jakuba Koseckiego. - Myślę, że on odejdzie z Legii. Zagrał sporo meczów w poprzednim sezonie, ale trudno byłoby mu wygrać rywalizację z Kucharczykiem, Żyrą czy innymi piłkarzami, którzy mogą do nas dołączyć - wyjaśnił szkoleniowiec.

Giełda TRANSFEROWA LIVE. Ekstraklasa 2015/16: Lech zatrzymał Sadajewa i pozyskał Tetteha

Od dłuższego czasu mówiło się także o konflikcie trenera z Orlando Sa. Kibice Legii stanęli murem za Portugalczykiem, ale władze klubu wolą pozbyć się napastnika niż Berga. Sam 45-latek przyznał, że snajper może odejść z drużyny. - Nie mamy pewności co do przyszłości Orlando Sa, ale on ma wiele ofert. Odejdzie z Legii, jeśli będzie chciał i jeśli klub otrzyma za niego odpowiednie pieniądze - skomentował Berg.

Aktywność warszawian na rynku transferowym nikogo nie dziwi. Klub ze stolicy zrobi wszystko, żeby w stulecie swojego istnienia odzyskać tytuł mistrza Polski, wywalczyć krajowy Puchar i zaprezentować się z dobrej strony w Lidze Europy. Pomóc ma w tym Dusan Kuciak, który wbrew wcześniejszym zapowiedziom zostanie na Łazienkowskiej do końca kontraktu, czyli przez najbliższy rok.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze