Jagiellonia - Górnik. Dwa samobóje w Białymstoku, Jaga wciąż śni o mistrzostwie

2015-05-31 20:15

Po kolejnym dreszczowu białostocka Jagiellonia znów zwycięska. Tym razem piłkarze Michała Probierza znaleźli patent na Górnika Zabrze i wygrali 3:2. Już ma zapewniony start w przyszłorocznych eliminacjach do Ligi Europy,  a marzy o czymś więcej.

Już w zeszłym tygodniu kibice w Białymstoku zobaczyli naprawdę szalony mecz - w dwie minuty ograli Wisłę Kraków. Teraz przyszła pora na Górnika, choć zapowiadało sie na spacerek dla gospodarzy.

Ci wyszli na prowadzenie w 27. minucie, gdy własnego bramkarza pokonał Erik Grendel. Chwilę później było już 2:0, gdy trafił Patryk Tuszyński.

LEGIA LEPSZA OD WISŁY!

Mało? W 31. minucie kibice zobaczyli kolejny samobój, tym razem w wykonaniu Michała Pazdana z Jagiellonii. Kolejny gol, już do właściwej bramki, to 80. minucie i trafienie Tarasa Romaniuka dla Jagi. Goście jeszcze się zerwali i odpowiedzieli trafieniem Skrzypczaka. Potem gospodarzy uratowała jeszczce poprzeczka.

Efekt jest taki, że Jagiellonia jest trzecia, ze stratą trzech punktów do prowadzącej Legii. Między nimi jest Lech, który gra z Pogonią.

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 3:2 (2:1).

Bramki: Erik Grendel sam. (27), Patryk Tuszyński (29), Taras Romanczuk (80) - Michał Pazdan sam. (31), Szymon Skrzypczak (85)

Żółte kartki: Roman Gergel (55), Robert Jeż (63), Adam Danch (69)

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Jagiellonia Białystok: Bartłomiej Drągowski - Filip Modelski, Sebastian Madera, Michał Pazdan, Jonatan Straus - Taras Romanczuk (83' Jan Pawłowski) (89' Igors Tarasovs), Rafał Grzyb, Nika Dzalamidze, Maciej Gajos, Karol Mackiewicz (82' Przemysław Frankowski) - Patryk Tuszyński

Górnik Zabrze: Grzegorz Kasprzik - Adam Danch, Ołeksandr Szeweluchin, Mariusz Magiera - Łukasz Madej (76' Bartosz Iwan), Radosław Sobolewski (58' Mariusz Przybylski), Erik Grendel, Robert Jeż (76' Fabian Piasecki), Roman Gergel, Rafał Kosznik - Szymon Skrzypczak