Kristoffer Hansen

Autor: Jagiellonia Białystok

Noweg z Norwegii bohaterem

Jagiellonia lepsza od beniaminka z Lublina. Co za błąd bramkarza Motoru, nie do wiary! [WIDEO]

2024-09-25 21:04

Piłkarze Jagiellonii najwyraźniej wrócili na zwycięską ścieżką. Teraz mistrz Polski pokonał 2:0 na wyjeździe Motor Lublin w zaległym meczu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Koszmarny błąd popełnił bramkarz beniaminka. Trudno uwierzyć w to, co zrobił. Nie do wiary!

Drugi beniaminek pokonany

W poprzedniej kolejce Jagiellonia po zaciętym boju wygrała 3:2 z Lechią. Beniaminek z Gdańska mocno postraszył wtedy ekipę z Podlasia, bo dwa razy prowadził, ale gospodarze zerwali się i w drugiej połowie w ciągu czterech minut zdobyli dwie bramki. W efekcie zgarnęli tak potrzebne punkty.

Robert Lewandowski może przejść do historii! Gwiazdor Barcelony zrobi to z Getafe, wymaże rekord legendy polskiego futbolu?

Wygrała drużyna dojrzała i cwana

Teraz Jagiellonia ograła kolejnego beniaminka. Na początku spotkania w Lublinie fatalny błąd popełnił bramkarz Ivan Brkić, który źle przyjął piłkę. Wprawdzie próbował naprawić pomyłkę, ale nie dał rady i kapitan Taras Romanczuk strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Kristoffer Hansen. Na początku drugiej połowy Jagiellonia zadała jeszcze jeden cios. Znów w roli głównej wystąpił Norweg, który efektownym strzałem z pola karnego znów ubiegł obrońców i bramkarza lubelskiej drużyny. Motor był askyywny oddał 16 strzałów,z czego siedem było celnych. Jednak nie przełożyło się to na bramki. Zawiodła skuteczność. A Jagiellonia była właśnie do bólu skuteczna, bo jej dwa cele uderzenia zakończyły się bramkami. - Wygrała drużyna bardziej dojrzała, bardziej cwana, która wykorzystała sytaucje przed bamką rywala - powiedział Michał Żewłakow, który komentował zawody w Canal+ Sport.

Wojciech Szczęsny krok od Barcelony. Tyle będzie zarabiał w hiszpańskim gigancie, podano kwotę

Cztery punkty straty do Lecha

W ten soosób Jagiellonia wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Do prowadzącego Lecha traci cztery punkty. W niedzielę zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice.

Piekło zamarzło po tym, do czego doprowadził Szczęsny w Barcelonie! W najśmielszych snach nikt nie mógł się tego spodziewać

Motor Lublin - Jagiellonia Białystok 0:2

0:1 Taras Romanczuk 4. min, 0:2 Kristoffer Hansen 50. min

Żółte kartki:

Caliskaner (Motor) - Romanczuk, Sacek, Dieguez (Jagiellonia)

Sędziował: Paweł Malec. Widzów: 10 812

Motor Lublin: Ivan Brkić - Filip Wójcik, Sebastian Rudol (71, Arkadiusz Najemski), Marek Bartos, Krystian Palacz - Mbaye N'Diaye (60, Bradly van Hoeven), Sergi Samper (79, Marcel Gąsior), Bartosz Wolski, Kaan Caliskaner (79, Kacper Wełniak), Michał Król - Samuel Mraz (60, Christopher Simon)

Jagiellonia Białystok: Sławomir Abramowicz - Michal Sacek (79, Dusan Stojinović), Mateusz Skrzypczak, Adrián Dieguez, Joao Moutinho - Miki Villar (68, Peter Kovacik), Taras Romanczuk, Jarosław Kubicki (68, Marcin Listkowski), Kristoffer Hansen - Jesús Imaz (79, Tomás Silva), Lamine Diaby-Fadiga (15, Alan Rybak)

Jerzy Dudek o zamieszaniu wokół Wojciecha Szczęsnego. Legendarny bramkarz wprost o pogłoskach związanych z Barceloną

QUIZ. Jak dobrze znasz polską ekstraklasę?