Jak on to obronił?! TOP parady ubiegłego sezonu Ekstraklasy [WIDEO]

2020-08-01 10:58 Marcin Szczepański
Dusan Kuciak, Lechia Gdańsk
Autor: Marcin Gadomski Dusan Kuciak to podpora Lechii Gdańsk

W ubiegłym sezonie polskiej ligi nie brakowało niesamowitych interwencji bramkarzy. Wszystkie najlepsze parady z sezonu 2019/20 zebrał oficjalny kanał Ekstraklasy i opublikował w materiale na youtube. Jest czym się zachwycać. Zapraszamy do oglądania.

Do nagrody "Bramkarz sezonu" nominowanych zostało sześciu golkiperów. Było w tym gronie trzech Słowaków, Chorwat, Łotysz i Polak. Wyróżnienia dostali: Dusan Kuciak (Lechia Gdańsk), Radosław Majecki (Legia Warszawa), Frantisek Plach (Piast Gliwice), Pavels Steinbors (Arka Gdynia), Dante Stipica (Pogoń Szczecin), Matus Putnocky (Śląsk Wrocław). Dwóch z nich już mieniło kluby. Majecki trafił do AS Monaco. Pobił przy tym transferowy rekord Ekstraklasy. Steinbors spadł z ligi z Arką, a w nowej edycji będzie bronił w Jagiellonii. "Piłkarz 2019 roku" na Łotwie podpisał dwuletni kontrakt z białostockim zespołem z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Tak strzela "Piłkarz sezonu". Wszystkie gole Jorge Felixa z poprzednich rozgrywek [WIDEO]

W tej kategorii zwyciężył Duszan Kuciak. Słowak został uznany "Bramkarzem sezonu". Trzeba przyznać, że golkiper Lechii przyczynił się do zajęcia przez gdańską drużynę czwartego miejsca w lidze. Popisywał się kapitalnymi interwencjami. W sezonie zasadniczym wybornie bronił w meczu z Lechem Poznań. Wprawdzie puścił dwa gole (w tym jeden został zapisany na jego konto), ale wykazywał się niesamowitym refleksem i był górą w starciach z graczami "Kolejorza". Poniżej najlepsze interwencje bramkarzy w Ekstraklasie w poprzedniej edycji. Która z parad spodobała się wam najbardziej?

Jagiellonia zwalnia i zatrudnia. Piłkarz roku na Łotwie przeniósł się na Podlasie

Najnowsze