Jesus Imaz

i

Autor: Cyfrasport Jesus Imaz, Jagiellonia Białystok

Będzie niespodzianka?

Jesus Imaz prowadzi Jagiellonię po mistrzostwo Polski? Kapitan lidera ekstraklasy o walce o tytuł

2024-02-12 18:11

Ten sezon może zapisać się złotymi zgłoskami w historii Jagiellonii, która ma szansę na wywalczenie pierwszego mistrzostwa Polski. Klub z Podlasia po wyjazdowej wygranej 3:1 z Widzewem Łódź znów z pozycji lidera patrzy na konkurentów. Do wiktorii ekipę poprowadził Jesus Imaz (34 l.), który w zastępstwie Tarasa Romanczuka pełnił funkcję kapitana białostoczan.

Chcieli pójść za ciosem

Hiszpan z tej roli wywiązał się perfekcyjnie, bo jak zawsze był motorem napędowym ofensywnych poczynań lidera. - Po objęciu prowadzenia chcieliśmy pójść za ciosem, ale zabrakło nam koncentracji - tłumaczył Jesus Imaz, cytowany przez klubowe media Jagiellonii. - Gospodarze wyrównali, ale dalej byliśmy w grze i jeszcze przed przerwą znów prowadziliśmy. Po zmianie stron chcieliśmy zaprezentować się jeszcze lepiej. I to uczyniliśmy - opisywał.

Wielki powrót do Ekstraklasy po 10 latach! Za nim kariera w Bundeslidze, teraz ma pomóc Widzewowi

Zapisał się w historii Jagiellonii

To właśnie on na początku drugiej połowy przypieczętował efektowną wygraną, gdy bramkarza gospodarzy pokonał uderzeniem piłki głową. To było jego trafienie numer 61 w barwach białostockiej ekipy. Jest najlepszym strzelcem w historii występów klubu z Podlasia w ekstraklasie. Jego dorobek na najwyższym szczeblu to 75 bramek. Na ten bilans złożyły się także trafienia w barwach Wisły Kraków.

Piotr Zieliński zmieszany z błotem przez włoskie media. Wytknęli mu wszystkie słabości

W każdym spotkaniu musimy grać tak, jakby było ostatnim w sezonie

Wprawdzie Jesus Imaz już zapisał się w dziejach Jagiellonii. Jednak to nie koniec wyzwań przed hiszpańskim napastnikiem. Kolejne cele przed nim do osiągnięcia to zostać najlepszym zagranicznym snajperem w historii polskiej ligi, a także najskuteczniejszym zawodnikiem w barwach białostockiej drużyny. No, i najważniejszy cel na tą rundę: zdobyć mistrzostwo Polski. - W każdym spotkaniu musimy grać tak, jakby było ostatnim w sezonie - przekonuje gwiazdor Jagiellonii przed którą hit kolejki z Lechem.

Ogromna wpadka Barcelony! Szalony mecz w La Liga. Lewandowski z golem, debiut Jóźwiaka w Hiszpanii

QUIZ. Jak dobrze znasz polską ekstraklasę?

Pytanie 1 z 10
Który z tych klubów najwięcej razy sięgał po mistrzostwo Polski?
Sonda
Czy Jagiellonia Białystok będzie mistrzem Polski?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze