Rafał Gikiewicz, Robert Lewandowski

i

Autor: East News Rafał Gikiewicz, Robert Lewandowski

Powrót po latach

Wielki powrót do Ekstraklasy po 10 latach! Za nim kariera w Bundeslidze, teraz ma pomóc Widzewowi

2024-02-12 13:26

Niespodziewany transfer w Ekstraklasie po zamknięciu zimowego okienka. Widzew Łódź pozyska Rafała Gikiewicza, który niedawno rozwiązał kontrakt z tureckim Ankaragucu. Dla „Gikiego” będzie to powrót do ekstraklasy po 10 latach.

Wyjeżdżał z niej w 2014 ze Śląska Wrocław do drugoligowego Eintrachtu Braunschweig. Pokazał się w nim na tyle dobrze, że trafił do Freiburga grającego w Bundeslidze. Następnie awansował z Unionem Berlin do Bundesligi, a ostatnim jego klubem w Niemczech był Augsburg. Po wygaśnięciu umowy związał się z tureckim Ankaragucu, ale nie zawojował tureckiej Super Lig, bo zagrał tylko w 6 meczach ligowych. Zimą rozwiązał swój kontrakt za porozumieniem stron.

Skandal we Wrocławiu! Dantejskie sceny na murawie. Sędzia musiał przerwać mecz. Bezmyślne zachowanie kibiców[WIDEO]

Dzisiaj Widzew poinformował, że Gikiewicz przechodzi w tym klubie testy medyczne. Pozyskanie bramkarza stało się koniecznością dla łodzian, po tym jak zimą został sprzedany do MLS Henrich Ravas. Widzew pozostał z dwoma bramkarzami bez większego doświadczenia – Janem Krzywańskim i Jakubem Szymańskim. Pozyskany niedawno Słowak Ivan Krajcirik zdążył nabawić się już kontuzji i jest niezdolny do gry. Jeśli Gikiewicz przejdzie testy medyczne, to w każdej chwili można się spodziewać podpisania umowy z Widzewem.

Franciszek Smuda rozpływa się nad gwiazdorem Ekstraklasy. Zrobił na legendzie ogromne wrażenie, poprowadzi drużynę do mistrzostwa?

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze