John van den Brom

Autor: Cyfra Sport John van den Brom

Trener Lecha mówi jak jest

John van den Brom nie ma wątpliwości po hicie z Legią. "Zapomnieliśmy zabić mecz"

2023-04-17 0:32

Piłkarze Lecha zremisowali 2:2 na wyjeździe z Legią w hicie 28. kolejki PKO Ekstraklasy. Bohaterem mistrza Polski był Afonso Sousa, strzelec dwóch goli. Trener poznańskiej drużyny John van den Brom tak podsumował występ podopiecznych na Łazienkowskiej.

Lecha podbudował szybki gol strzelony po przerwie

Wprawdzie Lech przespał pierwszą połowę, ale stracił w tej części tylko jednego gola. Po przerwie dwa zrywy Afonso Sousy sprawiły, że poznański zespół odwrócił przebieg meczu. Jednak w końcówce gospodarze wyrównali. - Byłem ciekawy, czy zawodnicy po porażce z Fiorentiną wyjadą na mecz z Legią z podniesionymi głowami - powiedział trener John van den Brom na konferencji prasowej, cytowany przez oficjalny portal klubu. - Zaczęliśmy niepewnie, było widać wahania w zespole. Jednak przy stanie 0:1 zaczęliśmy odzyskiwać kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Byłem spokojny, a po przerwie podbudował nas szybki gol. Drugie trafienie było fatnastyczne, podobnie jak akcja - stwierdził Holender.

Mistrz się podniósł, ale trener zawiedziony wynikiem

Szkoleniowiec żałował, że mimo prowadzenia jego podopieczni dali sobie wydrzeć wygraną w końcówce. - Zapomnieliśmy zabić ten mecz, czyli wykorzystać jedną z kilku kolejnych okazji - przyznał. - Jestem dumny, że zespół się podniósł i wyszedł na prowadzenie. Mogę być zawiedziony wynikiem, bo straciliśmy gola na koniec - analizował trener van den Brom.

Czy Lech Poznań awansuje do półfinału Ligi Konferencji Europy?