Josip Juranović trafi do mistrza Polski? "To dobry zawodnik, poradzi sobie w Legii"

2020-07-27 19:44 Marcin Szczepański
Ivica Vrdoljak
Autor: Andrzej Lange/Super Express Ivica Vrdoljak w Legii Warszawa rozegrał 128 spotkan i zdobył 20 bramek

Legia Warszawa po rocznej przerwie odzyskała tytuł. Teraz władze mistrza Polski rozglądają się za wzmocnieniem zespołu przed startem nowego sezonu i w kontekście występów w europejskich pucharach. Informowaliśmy, że w kręgu zainteresowań zespołu z Łazienkowskiej znalazł się Josip Juranović, prawy obrońca Hajduka Split. O opinię na temat tego gracza zapytaliśmy Chorwata Ivicę Vrdoljaka, byłego kapitana warszawskiego klubu.

Josip Juranović od pięciu lat jest piłkarzem Hajduka Split. W zakończonym sezonie jego drużyna zajęła piąte miejsce w lidze chorwackiej, a on wystąpił w 32 meczach, zdobył dwie bramki i miał trzy asysty. Chorwat ma ważny kontrakt do czerwca 2021 roku. - To wartościowy zawodnik, który dostał szansę w reprezentacji Chorwacji - powiedział "Super Expressowi" Ivica Vrdoljak, który jeszcze do niedawna zajmował się karierą obrońcy Hajduka. - Był kapitanem zespołu, ma swoją wartość na rynku. Jeśli to prawda, że cena za niego oscyluje poniżej pół miliona euro to jest to dobry deal dla Legii - mówi nam były kapitan stołecznego klubu.

Co z Antoliciem? Skąd ma oferty? Na jakich zasadach Chorwat może przedłużyć kontrakt z Legią?

Ivica Vrdoljak tak scharakteryzował Juranovicia. - Jest szybki, poprawił dośrodkowanie, a jego atutem jest bardzo dobra wydolność - podkreślił Chorwat o rodaku. - Hajduk gra system 3-5-2 i Josip trzymał prawą stronę. Dobrze sprawdzał się w roli wahadłowego. Ta pozycja pasuje mu najlepiej. Gdy przychodził do Hajduka z Dubravy był pomocnikiem, ale to nie jego pozycja. Został przesunięty na prawą obronę i dobrze na tym wyszedł. W walce o piłkę, w kontakcie z rywalem spisuje się bardzo dobrze, bo jest silnym zawodnikiem. Przy wzroście 173 cm jego słabszą stroną jest gra w powietrzu - zwrócił uwagę i dodał: - Hajduk ma za sobą katastrofalną rundę. Cały zespół zawiódł, na pewno nie można mówić i wskazywać, że to Josip miał odmienić grę drużyny. Nie można go krytykować w sytuacji, gdy cały zespół grał słabiej. Jednak 2019 rok miał bardzo imponujący, prezentował się bardzo dobrze. Dostał wtedy powołanie do kadry Chorwacji - przypomniał Vrdoljak.

Kim jest Richard, którym ma się interesować Legia? Opinie z Portugalii bardzo obiecujące!

Według portalu "24sata.hr" Josip Juranović ma m.in. ofertę z Cadiz - beniaminka ligi hiszpańskiej oraz z Legii. Wspomniano nawet o kwocie 700 tys. euro i 10 procentach z przyszłego transferu. - Ostatnio w Hajduku wiele się dzieje, ma odejść wielu zawodników - tłumaczy nam Vrdoljak. - Ma być "remont" drużyny. Klub wie, że Josip nie przedłuży kontraktu, więc chyba uznali, że lepiej coś za niego dostać niż nic. Uważam, że to dobry zawodnik i sobie poradzi w Legii - ocenił rodaka były legionista.

Transfery w Ekstraklasie. Nowy napastnik Piasta Gliwice. To były reprezentant Polski

Najnowsze