Jubileusz byłej gwiazdy Legii. Nemanja Nikolić z pamiątkową koszulką z okazji 200 występów

2020-02-24 23:30 MaSz
Nemanja Nikolić
Autor: Łukasz Grochala / CYFRASPORT Nemanja Nikolić

Niedawno Nemanja Nikolić wrócił na Węgry. Były as Legii i król strzelców Ekstraklasy podpisał kontrakt z MOL Vidi Fehervar (poprzednia nazwa Videoton), z której to drużyny trafił do Polski. Nowy klub to aktualny wicemistrz Węgier, który w obecnym sezonie jest wiceliderem ligi. Piłkarz przed wygranym 4:1 meczem z Zalaegerszegi został uhonorowany za rozegranie w węgierskiej ekstraklasie 200 meczów. Z okazji jubileuszu dostał pamiątkową koszulkę.

Trzy ostatnie sezony Nikolić spędził w Chicago Fire. W pierwszym wywalczył tytuł króla strzelców MLS. Po skończonym kontrakcie ze "Strażakami" wrócił do ojczyzny i związał się z MOL Vidi, w którym przed wyjazdem do Legii był gwiazdą. W lutym rozegrał w nowych barwach pięć występów: trzy ligowe i dwa pucharowe.

W ostatnim spotkaniu z Zalaegerszegi (4:1) wyszedł w pierwszym składzie. Jednak na razie po powrocie nie zdobył jeszcze bramki. Za to w ostatniej kolejce został uhonorowany za rozegranie w ekstraklasie 200 spotkań. Obdarowano go specjalnie przygotowanym na tę okoliczność trykotem. - Komfortowa wygrana zawsze dodaje pewności siebie. Świetna praca zespołu, dobry występ i z dnia na dzień czuję się lepiej na boisku. Dzięki za wsparcie i gest. Mam nadzieję, że w przyszłości pojawią się kolejne jubileusze! - napisał na Instagramie.

Nikolić trzy razy sięgał po koronę króla strzelców ligi węgierskiej. Jego dorobek to 117 goli (87 dla Videotonu i 30 dla Kaposvari Rakoczi). W najbliższej kolejce (29 lutego) będzie miał okazję poprawić bramkowy dorobek. MOL Vidi zagra u siebie właśnie z Kaposvari Rakoczi, w którym przed laty Nikolić pokazał się w lidze węgierskiej.

Najnowsze