Paweł Cibicki

Autor: Materiały Prasowe Pogoń Szczecin

To oni strzelali gole w debiucie. Zobacz ich udany start w Ekstraklasie [WIDEO]

2020-02-24 22:34

Przed startem drugiej części rozgrywek do zespołów Ekstraklasy dołączyło wielu nowych piłkarzy. Niektórzy przygodę z polską ligą zaczęli obiecująco i pięknie przywitali się z kibicami. Czterech zawodników strzeliło bowiem gole w swoich pierwszych meczach. W trzech przypadkach były to bramki, które przypieczętowały zwycięstwa, a jedno trafienie zapewniło drużynie remis. Kim jest ten kwartet? Przypomniał o nim oficjalny portal Ekstraklasy w mediach społecznościowych.

Paweł Cibicki to nowy nabytek Pogoni. Był bohaterem wyjazdowego meczu z Wisłą Płock. Wszedł w drugiej połowie, a w 82 minucie strzelił gola, który dał "Portowcom" wygraną 3:2. Tak o nim pisaliśmy przed startem rozgrywek: "Wprawdzie urodził się w Szwecji, ale jego rodzice są Polakami. Dlatego przed laty wystąpił w reprezentacji Polski juniorów. Jednak w końcu zdecydował się, że będzie grał dla Szwecji, z którą uczestniczył w młodzieżowym EURO 2017 w Polsce. Po tym turnieju przeniósł się z Malmoe (trzy tytuły) do Leeds, ale nie przebił się na wyspach. Angielski klub trzy razy wypożyczał go do Norwegii, Szwecji, a ostatnio do Holandii. Teraz kolejnym przystankiem jest dla niego Pogoń, z którą podpisał 3,5-letni kontrakt. Jego atutem jest wszechstronność: może grać w ataku, na skrzydle i jako „10”." Poniżej jego premierowy gol w lidze.

Alon Turgeman został wypożyczony z Austrii Wiedeń. W pierwszym występie w barwach Wisły Kraków z Jagiellonią 3:0 w 21. kolejce zdobył bramkę. Tak o niej opowiadał na naszych łamach: - Przed debiutem zaliczyłem trzy treningi z Wisłą, a potem mecz. Pewna wygrana 3:0, mój gol na 1:0. Lepiej nie mogło się zacząć. Piętnaście tysięcy widzów zrobiło na mnie duże wrażenie. A wiem, że kibiców bywa więcej na Wiśle, emocje, przy okazji meczów z kilkoma innymi rywalami, są jeszcze na wyższym poziomie. Pod tym względem zapowiada się bardzo ciekawie - cieszył się napastnik z Izraela, który ostatnio doznał urazu.

Wisła Kraków

Autor: CyfraSport Wisła Kraków

Tomas Pekhart do zespołu Legii Warszawa dołączył zaledwie kilkanaście dni temu. A już w meczu z Jagiellonią Białystok (4:0) w 23. kolejce dostał szansę od trenera Aleksandara Vukovicia. Czech wykorzystał ja świetnie, bo już po par minutach od pojawienia się na murawie pokonał bramkarza Dejana Ilieva. - Zagraliśmy ładny mecz, zasłużyliśmy na takie zwycięstwo. Kontrolowaliśmy osiemdziesiąt minut meczu. Ja natomiast dostałem od trenera kwadrans i wydaje mi się, że wykorzystałem go dobrze, bo zdobyłem bramkę, co jest dla mnie bardzo ważne - podkreślił Pekhart w rozmowie po spotkaniu.

Na pierwszy występ w Wiśle Płock Torgil Gjertsen czekał do 23. kolejki. Przeciwko Zagłębiu Lubin wybiegł w pierwszym składzie i po jego uderzeniu piłki głową w drugiej połowie Nafciarze uratowali remis 1:1. Czy norweski pomocnik także w kolejnych gracz będzie imponował skutecznością?