Constantin Galca

i

Autor: cyfrasport Constantin Galca

Piłkarskie jaja

Już oficjalnie: zmiana na ławce w klubie ekstraklasy. Trener opuścił drużynę tuż przed ligowym meczem

2023-11-27 18:17

O tej roszadzie co prawda mówiono od kilku tygodni, ale dni i kolejki ligowe mijały, a Constantin Galca wciąż wpisywany był w protokół jako pierwszy trener Radomiaka, i zasiadał na ławce Zielonych w kolejnych potyczkach. Problemem okazywały się warunki rozwiązania umowy, mającej obowiązywać do końca czerwca 2024.

Rozbieżności między władzami klubu a samym szkoleniowcem, pracującym w Radomiu od kwietnia tego roku, były na tyle znaczące, że negocjacje rozciągały się w czasie. Kolejna ich tura, przeprowadzona w piątek, też nie przyniosła porozumienia. Doprowadziła jedynie do sytuacji, w której – w myśl informacji dziennika „Echo Dnia” – weekendowe zajęcia piłkarzy radomskich prowadził Maciej Lesisz, czyli szkoleniowiec piątoligowych rezerw ekstraklasowego klubu.

W poniedziałek w końcu pojawił się komunikat o „rozwodzie” trenera z zespołem. „Dziś Radomiak za porozumieniem stron rozstał się z trenerem pierwszego zespołu, Constantinem Galcą i jego asystentami” – poinformowano oficjalnie w klubowych mediach społecznościowych.

Nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że o 19.00 Radomiak zacząć ma spotkanie 16. kolejki z liderem tabeli z Wrocławia! Komunikat opublikowano na… 86 minut przed pierwszym gwizdkiem! „W meczu ze Śląskiem drużynę Zielonych poprowadzi Maciej Lesisz, trener zespołu rezerw. Nazwisko nowego szkoleniowca Radomiaka podamy w najbliższych dniach” – napisano w jego drugiej części. Według nieoficjalnych informacji, nowym opiekunem radomskiej drużyny ma zostać Maciej Kędziorek, dotąd pracujący w sztabie szkoleniowym poznańskiego Lecha.

Galca - były reprezentant Rumunii - poprowadził Radomiaka w 21 grach ligowych, zdobywając w nich 29 punktów (osiem zwycięstw i porażek, pięć remisów). Po 15 kolejkach obecnego sezonu, przed meczem ze Śląskiem, jego podopieczni zajmują 10. miejsce w tabeli.

Początek meczu Radomiak - Śląsk Wrocław o godz. 19.00. Transmisja w Canal+ Sport.

QUIZ. Jak dobrze znasz polską ekstraklasę?

Pytanie 1 z 10
Który z tych klubów najwięcej razy sięgał po mistrzostwo Polski?
Najnowsze