Finał Pucharu Polski 2022 : Lech Poznań - Raków Częstochowa

i

Autor: AKPA Finał Pucharu Polski 2022 : Lech Poznań - Raków Częstochowa

Klamka zapadła. UEFA podjęła decyzję w sprawie Rakowa. Wicemistrz Polski już wszystko wie

2022-06-02 20:54

Raków Częstochowa w minionym sezonie PKO BP Ekstraklasy zdobył wicemistrzostwo Polski, co dało podopiecznym Marka Papszuna grę w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. W poprzednim sezonie częstochowski klub musiał mecze w europejskich pucharach musiał rozgrywać na stadionie w Bielsku-Białej. Nie było to komfortowe dla zawodników wicemistrza Polski ze względu na dojazd. UEFA zdecydowała, jak to będzie wyglądało w tym roku.

Raków Częstochowa kolejny rok z rzędu zdobył wicemistrzostwo Polski. Tym samym podopieczni Marka Papszuna będą reprezentować polską ligę w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. "Czerwono-niebiescy" byli bliscy zdobycia mistrzostwa Polski, jednak na ostatniej prostej lepsi okazali się piłkarze Lecha Poznań.

Kłopoty reprezentacji Polski po meczu z Walią. Dwóch piłkarzy nie dokończyło sparingu

W poprzednim sezonie Raków Częstochowa był zmuszony grać na stadionie Bielska-Białej ze względu na niespełnione normy, jakie były wymagane od boiska przy ul. Limanowskiego w Częstochowie. W tym roku, UEFA podjęła, że mecze eliminacyjne "czerwono-niebiescy" mogą rozgrywać na własnym obiekcie, dzięki przebudowie, która została zaklasyfikowana do trzeciej kategorii.

Lekarz reprezentacji Polski przekazał informacje w sprawie zdrowia Bielika! Kibice doczekali się ostatecznej diagnozy

UEFA zadecydowała, że Raków będzie musiał zmienić stadion dopiero jak wicemistrz Polski awansuje do grupy. Podopieczni Marka Papszuna w poprzednim sezonie awansował do IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy.

Kolega Lewandowskiego nie wytrzymał. Brutalnie podsumował zamieszanie wokół Polaka, mówi o wstydzie

Tomaszewski o błędach Krychowiaka
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze