Maciej Sadlok, Wisła Kraków

Autor: CyfraSport Maciej Sadlok, Wisła Kraków

Zadecydował rzut karny

Kolejna kompromitacja Wisły Kraków! Biała Gwiazda odpadła z Pucharu Polski z trzecioligowcem!

2022-11-09 18:16

Wisła Kraków w ostatnim sezonie spadła z Ekstraklasy, ale wszyscy w drużynie Białej Gwiazdy zapewniali, że rozbrat z najwyższą klasą rozgrywkową trwać będzie tylko rok. Rzeczywistości okazuje się jednak brutalna - w połowie rozgrywek 1. ligi krakowianie zajmują dopiero 10. miejsce, a jakby tego było mało w środę odpadli z Pucharu Polski po starciu z trzecioligowcem!

Wisła zmierzyła się w środę na wyjeździe z Motorem Lublin. Gospodarze to drużyna z trzeciego poziomu rozgrywek w Polsce - co więcej w tabeli 2. ligi lublinianie po 18 kolejkach zajmują dopiero 12. miejsce. Jak się jednak okazało to wystarczyło na krakowian. 13-krotni mistrzowie Polski przegrali 0:1, a gola dla miejscowych na wagę awansu do ćwierćfinału Pucharu Polski w 86. minucie strzelił z rzutu karnego Rafał Król.

Motor Lublin - Wisła Kraków 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Król (k.) 86’

Motor Lublin: Budziłek - Szarek, Rybicki (Kusiński 62’), R. Król, Kahsay, Wójcik (M. Król 90+4’), Rudol, Wojtkowski (Kosior 62’), Zbiciak, Reiman (Gąsior 62’), Ceglarz (Sędzikowski 90’)

Wisła Kraków: Biegański - Jaroch, Moltenis, Łasicki, Szot - Basha (Jelić Balta 58’), Plewka - Młyński (Rodado, 80’), Duda (Fernández, 58’), Pereira (Hugi 59’) - Żyro (Starzyński 90+1’)

Czy Wisła Kraków zdoła szybko wrócić do PKO Ekstraklasy?