Artur Jędrzejczyk

i

Autor: Cyfra Sport Artur Jędrzejczyk

Echa po hicie ekstraklasy

Kontrowersje z czerwoną kartką dla gwiazdy Legii. Ekspert Canal+ nie ma wątpliwości, konkretna opinia

2023-09-28 17:19

Legia pokonała Pogoń Szczecin 4:3 w zaległym meczu 6. kolejki ekstraklasy. Na koniec pierwszej połowy Artur Jędrzejczyk został ukarany czerwoną kartką za faul na rywalu. Czy słusznie? Ekspert Canal+ Adam Lyczmański zajął stanowisko w tej sprawie. Nie ma wątpliwości, konkretna opinia.

Najpierw żółta kartka, później zmiana decyzji

Sędzia Tomasz Musiał najpierw pokazał graczowi Legii żółtą kartkę za faul na napastniku Pogoni. Później obejrzał powtórki zdarzenia i zmienił decyzję. Anulował żółtą kartkę i pokazał czerwoną. Wspomniana sytuacja wywołała dużo kontrowersji. Filmik poniżej.

Co z czerwoną kartką kartką dla gwiazdy Legii? "Jeżeli będziemy mieli poczucie niesprawiedliwości..."

Sędzia miał wątpliwości

- Zawsze mówimy, żeby nie zamieniać kontrowersji w kontrowersję - powiedział Adam Lyczmański w Canal+. - Moje zdanie w tej konkretnej sytuacji jest takie: dużym błędem jest pokazywanie tej sytuacji na slow motion. To bardzo, bardzo zaburza prawdziwy obraz sytuacji. Pamiętamy jedną z ostatnich kolejek ekstraklasy, którą też mieliśmy pokazaną w zwolnionym tempie. Natomiast tutaj, w moim odczuciu optymalną decyzją była ta pierwsza sędziego Musiała, który ukarał zawodnika żółtą kartką. Zobaczmy: jak zawodnik Legii ma wstać? Próbuje się wydostać z tych kleszczy. Zawodnik Pogoni przytrzymuje mu ten but. Powiem szczerze: nie rozumiem. Chciał po prostu wstać. Pierwsza decyzja z boiska była optymalna, Na pewno nie rozmawialibyśmy o tym teraz, gdyby ta żółta kartka została podtrzymana. Trudna sytuacja. Żal mi było sędziego, który stał przy monitorze. Trwało to dość długo, co świadczy o tym, że miał wątpliwości. Jeśli miał wątpliwości, to mamy jedną kontrowersję zamienioną w drugą. Niestety - zakończył wypowiedź Adam Lyczmański w Canal+.

Kosta Runajić o kosmicznym meczu Legii z Pogonią. Padły słowa o upadaniu i pasji

Sonda
Czy Legia Warszawa wróci na tron mistrza Polski?

QUIZ. Jak dobrze znasz polską ekstraklasę?

Pytanie 1 z 10
Który z tych klubów najwięcej razy sięgał po mistrzostwo Polski?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze