Kontrowersyjne oświadczenie klubu Ekstraklasy. Uderza w osoby niezaszczepione

2022-01-12 21:57
Pogoń Szczecin
Autor: Cyfra Sport Pogoń Szczecin

Zarząd Pogoni Szczecin wystosował list otwarty do kibiców, w którym odniósł się do panującej pandemii i zasad, jakie zamierza stosować na stadionie w Szczecinie od początku rundy rewanżowej.

Na gruntownie przebudowywanym stadionie w Szczecinie od początku rundy wiosennej będzie mogło zasiąść 9800 kibiców. - Mamy świadomość, że właściwie od pierwszego meczu możemy znaleźć się w sytuacji bardzo znaczącego wzrostu zakażeń związanych m.in. z wariantem Omicron, a co za tym idzie, wprowadzeniem przez władze istotnych ograniczeń i zakazów, co do możliwości przebywania kibiców na stadionach – czytamy w liście. Zarząd klubu zakłada, że istotą ograniczeń będzie wyłączenie z możliwości wejścia na stadion osób niezaszczepionych. - Zarząd Pogoni Szczecin gorąco zachęca kibiców, którzy do tej pory jeszcze się nie zaszczepili, by zrobili to jak najprędzej. Jedynie pozytywna decyzja – podjęta w trakcie najbliższych dni – pozwoli na uzyskanie ważnego certyfikatu potwierdzającego zaszczepienie jeszcze przed pierwszym meczem Pogoni - czytamy w dalszej części listu, w którym jest mowa o różnych scenariuszach analizowanych przez klub. W przypadku, gdyby realizował się niestety ten negatywny – znaczącego wzrostu zakażeń, a co za tym idzie, zwiększenia i tak już bardzo dużej liczby zgonów spowodowanych panującą pandemią oraz braku jednoznacznych decyzji władz, redukujących prawdopodobieństwo dojścia do takich zakażeń, klub rozważy wprowadzenie na stadionie przy ul. Twardowskiego własnych zasad, polegających na tym, że na obiekt będą mogły wchodzić tylko osoby legitymujące się ważnym certyfikatem szczepienia, ozdrowieńca, bądź takie, które wykonały odpowiedni test nie później niż 48 godzin przed meczem  - napisano w liście. Jego treść wywołała gorące, ale bardzo zróżnicowane reakcje i komentarze kibiców wyrażane w mediach społecznościowych.

 Ta informacja ucieszy Roberta Lewandowskiego. Ważny piłkarz Bayernu przedłużył kontrakt

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze