Koronawirus w klubie Ekstraklasy. Wykryto kilka przypadków

2021-10-27 19:23
Wisła Kraków - stadion
Autor: CyfraSport Wisła Kraków - stadion

Pandemia koronawirusa nie ustępuje. Każdy dzień przynosi nowe przypadki zakażeń podstępną chorobą. Teraz z wirusem zmaga się klub piłkarskiej Ekstraklas. Przeprowadzone badania na obecność COVID-19 wykazały u niektórych osób wynik pozytywny.

- Kilku piłkarzy Wisły miało pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2 – poinformował krakowski klub, zapewniając że wdrożono niezbędne procedury wymagane w rozgrywkach ekstraklasy. - W środę 27 października zawodnicy i sztab szkoleniowy "Białej Gwiazdy" poddani zostali kolejnym testom kontrolnym na obecność SARS-CoV-2. W toku badań wykryto pozytywne przypadki, a klub niezwłocznie wdrożył niezbędne procedury obowiązujące zarówno pion sportowy, jak i administracyjny – napisano w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej klubu. Zapewniono, że osoby zarażone rozpoczęły kwarantannę, a drużyna kontynuuje pracę w oparciu o zaostrzony reżim sanitarno-epidemiologiczny. - W stacjonarnych treningach uczestniczą wyłącznie przedstawiciele pierwszej drużyny z negatywnymi wynikami testów – zapewniono.

Marek Gołębiewski o najbliższych meczach Legii. Nie zgadniecie jak je określa

Klub nie podał nazwisk zakażonych piłkarzy. We wtorek "Gazeta Krakowska" napisała, że jednym z nich jest Patryk Plewka. Pomocnik Wisły niepokojące objawy miał już przed meczem poprzedniej kolejki z Górnikiem Zabrze, w którym nie wystąpił. W sobotę Wisła poniosła dotkliwą porażkę 0:5 w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław. W spotkaniu z tym z powodów zdrowotnych nie zagrali m.in. napastnik Jan Kliment i pomocnik Aschraf El Mahdioui. W najbliższym meczu ekstraklasy "Biała Gwiazda" ma zmierzyć się w niedzielę na wyjeździe z Wisłą Płock. Krakowianie zajmują obecnie 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów.

Co ze zdrowiem gwiazdy Legii? Nowy trener mistrza Polski wskazuje termin powrotu Artura Boruca

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze