Kosta Runjaić i Aleksandar Vuković

i

Autor: Cyfra Sport Kosta Runjaić (z lewej) i Aleksandar Vuković

Lada moment poznamy nowego trenera Legii? Doszło do kluczowego spotkania, sprawa niemal domknięta

2022-05-02 14:18

Legia Warszawa ma za sobą jeden z najsłabszych sezonów w historii klubu. Przed spadkiem, który w pewnej chwili był bardzo realny, zespół uratował Aleksandar Vuković. Wiadomo jednak, że nie będzie on prowadził drużyny w kolejnym sezonie. Wiele mówi się o tym, że Legię przejąć ma Kosta Runjaić, który w czerwcu rozstanie się z Pogonią Szczecin. Sebastian Staszewski z Interii Sport twierdzi, że przejście Niemca do Legii jest niemal pewne.

Końcówka sezonu dla Legii Warszawa i Pogoni Szczecin jest zgoła odmienna. Mistrzowie Polski niespodziewanie walczą o utrzymanie (które mają niemal zapewnione, choć w teorii jeszcze mogą spaść) z kolei Pogoń pod wodzą Kosty Runjaicia wciąż liczy się w walce o mistrzostwo w sezonie 2021/2022. Mimo to wiele wskazuje, że niemiecki trener już niedługo zamieni Szczecin na Warszawę. To, że nie zostanie w Pogoni, jest już pewne, bowiem nie przedłużył on wygasającego w czerwcu kontraktu, a zdaniem Sebastiana Staszewskiego z portalu Interia wszystko wskazuje też na to, że jest on bardzo blisko porozumienia z Legią Warszawa.

Wiemy, kto wręczy Puchar Polski zwycięzcom! Ogromne zaskoczenie dla fanów

Kosta Runjaić coraz bliżej Legii. Odbyło się ważne spotkanie

Już wcześniej dziennikarz Interii informował, że Kosta Runjaić spędzi majówkę w Warszawie i będzie miało to także wymiar zawodowy. – Trener (jeszcze) Pogoni Szczecin Kosta Runjaić urządził sobie majówkę w Warszawie i przyjechał do stolicy z całą rodziną. W planach kilka spotkań, głównie zawodowych – pisał w niedzielę Staszewski.

Zbigniew Boniek nie gryzł się w język. Te słowa musiały paść! Bezlitośnie odgryzł się hejterom

Do spotkania z władzami Legii miał dojść już w poniedziałek rano, o czym także poinformował dziennikarz Interii. Jego zdaniem temat zatrudnienia Runjaicia w Legii jest już niemal domknięty. – Dziś rano w warszawskim hotelu Regent doszło do spotkania trenera Kosty Runjaicia z przedstawicielami Legii Warszawa. Jeśli nic się na wysypie na ostatniej prostej, to 50-latek wkrótce zostanie nowym trenerem Legii – informuje Sebastian Staszewski.

Finał Pucharu Polski: Lech - Raków. Jakub Kamiński z uznaniem o rywalu. "To on będzie ich główną bronią"

Wcześniej Legia starała się o innego trenera z obecnej czołówki Ekstraklasy, Marka Papszuna, ale szkoleniowiec Rakowa Częstochowa przedłużył swoją umowę z klubem. Przyjście Runjaicia, który zbudował w Szczecinie solidny zespół, ma dać fanom nadzieję na to, że Legia wróci na pozycję faworyta do krajowych trofeów w najbliższych sezonach.

Dragomir Okuka gościł „Super Express” w swojej restauracji. „Jak zadzwoni Legia, pakuję się i jadę!”
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze